Paintball na wyjeździe integracyjnym

Nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej firmy, zakładu itp. są wyjazdy integracyjne. Wiąże się z nimi wiele kontrowersji i mitów, ale prawda jest taka, że dobrze i ciekawie zorganizowany wyjazd lub impreza integracyjna z pewnością zostaną na długo zapamiętane i przyniosą wiele korzyści, bowiem w każdej firmie powinien być zgrany i lubiący się zespół ludzi.

zdjęcie - (the_title())

Paintball na wyjeździe integracyjnym

Nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej firmy, zakładu itp. są wyjazdy integrujące zespół. Wiąże się z nimi wiele kontrowersji i mitów, ale prawda jest taka, że dobrze i ciekawie zorganizowany wyjazd lub impreza z pewnością zostaną na długo zapamiętane i przyniosą wiele korzyści, bowiem w każdej firmie powinien być zgrany i lubiący się zespół ludzi.

Przyjazna atmosfera to podstawa.

Ciekawym pomysłem na wyjazd firmowy jest paintball, który już od pewnego czasu cieszy się wielką popularnością, ale ciągle może być interesującą rozrywką ze względu na różne możliwości uatrakcyjnienia go.

Istotne jest również to, że paintball opiera się przede wszystkim na działaniu w drużynie, a więc jest świetną zabawą eventową. Poza integracją, uczy współpracy, zaufania, wspólnego rozwiązywania problemów, pomagania członkom drużyny.

Oprócz tego uczy szybkości, refleksu, myślenia w trudnych sytuacjach, podejmowania szybkich decyzji.

Poza tym paintball dostarcza wielu emocji i pozwala odreagować. Dzięki tej grze można na chwilę zapomnieć o codzienności, odstresować się, pozbyć negatywnych uczuć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jest to także doskonała okazja do tego, aby szef zobaczył, jak jego pracownicy funkcjonują w grupie, kto najbardziej nadaje się na przywódcę, komu można powierzyć trudne zadania, kto potrafi działać szybko, kto jest najbardziej zdeterminowany, nie boi się wyzwań itd.

Na czym konkretnie polega ta gra?

Otóż wywodzi się ona z USA, gdzie funkcjonuje nawet jako sport. Polega na podzieleniu się na drużyny i wkroczeniu na pole walki.

Do przeciwników strzela się kulkami wypełnionymi farbą. Osoba, która zostanie postrzelona, odpada z gry. Oczywiście ważne jest to, aby mieć na sobie ubranie ochronne, maskę itd., ponieważ uderzenie taką kulką brudzi oraz może zaboleć.

Pole do gry może być przygotowane sztucznie i stylizowane na konkretne miejsce, ale istnieje również opcja gry w naturalnym środowisku np. lesie. Oczywiście trzeba uzyskać do tego zgodę, bowiem trzeba uważać przecież na dzikie zwierzęta itd. Ważne jest również to, aby wszyscy przed grą odbyli pełne szkolenie.

W paintballu atrakcyjne jest również to, że zasady gry można modyfikować, wzbogacać, a każda rozgrywka różni się od siebie. Nie ma więc tu mowy o nudzie. Poza tym zorganizowanie takiego wyjazdu nie jest trudne, bowiem przygotowanie rozgrywki zleca się zajmującym się tym firmom.

Naprawdę warto rozważyć właśnie taką wersję wyjazdu firmowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.