Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników – rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Gamma - Pomocna dłoń

Teambuilding - Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników - rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Ludzie uwielbiają pomaganie, dlatego tak chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Jak możemy zaangażować pracowników aby wzbudzić u nich pozytywne emocje?

  1. Zaproponujmy wolontariat w schronisku dla zwierząt lub innej organizacji pomagającej zwierzętom. Nic nie działa tak pozytywnie jak kontakt ze zwierzakiem. Poczucie solidarności z pewnością zostanie zbudowane jeżeli raz na dwa tygodnie pracownicy wybiorą się wspólnie do schroniska i popracują z psami i kotami.
    Takie miejsce chętnie przyjmują wszelką pomoc, choćby w wyprowadzaniu psów na spacer. Dla samych pracowników może to być wielki problem żeby zająć się setką psów. Przebywanie wśród zwierząt łagodzi stres i napięcie, może być pretekstem do rozwiązywania konfliktów. Pracownicy zobaczą swoje bardziej prywatne oblicza.
  2. Jednorazowa akcja podczas malowania domu dziecka lub świetlicy. To wymaga kreatywności i dużego zaangażowania. Ważna jest praca zespołowa, planowanie, rozdzielenie obowiązków. Nagrodą niech będą zadowolone dzieci.
  3. Przygotowanie prezentu świątecznego w ramach Szlachetnej Paczki. Pomaganie podczas świąt bożonarodzeniowych wzbudza najwięcej pozytywnych emocji, to czas wyciszenia i pomagania. Wspólne planowanie pomocy dla konkretnych osób na pewno bardzo zbliży współpracowników.
  4. Pomoc w uprzątnięciu ogródka lub domu weterana wojennego. To nie tylko pomoc konkretnej osobie, ale także nauka wspólnego działania. Podczas takiej aktywności można usłyszeć wiele ciekawych historii, które z pewnością jeszcze przed długi czas będą omawiane na firmowych korytarzach. To jak wizyta w muzeum i aktywny udział w jednym.
  5. Organizacja imprezy w celu pomocy konkretnemu dziecku, np. zbierającemu sumę pieniędzy na zagraniczną operację. Może to być koncert, mecz, pokaz talentów, rodzinny piknik. Ważne, że zostanie przygotowany wspólnie przez pracowników.

Wszystkie te wydarzenia łączy to, że mają szczytny cel i wymagają od pracowników zaangażowania i współpracy. Dla ważnego celu odkryją w sobie żyłkę menedżera, technika, planisty. Dodatkowe poczucie więzi zbuduje wspólny cel.

To wyjątkowo lubiany sposób na integrację w zachodnich firmach. W Polsce jeszcze nie tak popularny, ale z pewnością rozwijający się.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.