Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników – rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Pomocna dłoń

Teambuilding - Pomocna dłoń

Przekonanie, że dobra integracja musi odbywać się przy grillu lub na imprezie firmowej jest mylne. Integrowanie się może odbywać się z korzyścią nie tylko dla samych pracowników - rozejrzyjmy się w okolicy czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Ludzie uwielbiają pomaganie, dlatego tak chętnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Jak możemy zaangażować pracowników aby wzbudzić u nich pozytywne emocje?

  1. Zaproponujmy wolontariat w schronisku dla zwierząt lub innej organizacji pomagającej zwierzętom. Nic nie działa tak pozytywnie jak kontakt ze zwierzakiem. Poczucie solidarności z pewnością zostanie zbudowane jeżeli raz na dwa tygodnie pracownicy wybiorą się wspólnie do schroniska i popracują z psami i kotami.
    Takie miejsce chętnie przyjmują wszelką pomoc, choćby w wyprowadzaniu psów na spacer. Dla samych pracowników może to być wielki problem żeby zająć się setką psów. Przebywanie wśród zwierząt łagodzi stres i napięcie, może być pretekstem do rozwiązywania konfliktów. Pracownicy zobaczą swoje bardziej prywatne oblicza.
  2. Jednorazowa akcja podczas malowania domu dziecka lub świetlicy. To wymaga kreatywności i dużego zaangażowania. Ważna jest praca zespołowa, planowanie, rozdzielenie obowiązków. Nagrodą niech będą zadowolone dzieci.
  3. Przygotowanie prezentu świątecznego w ramach Szlachetnej Paczki. Pomaganie podczas świąt bożonarodzeniowych wzbudza najwięcej pozytywnych emocji, to czas wyciszenia i pomagania. Wspólne planowanie pomocy dla konkretnych osób na pewno bardzo zbliży współpracowników.
  4. Pomoc w uprzątnięciu ogródka lub domu weterana wojennego. To nie tylko pomoc konkretnej osobie, ale także nauka wspólnego działania. Podczas takiej aktywności można usłyszeć wiele ciekawych historii, które z pewnością jeszcze przed długi czas będą omawiane na firmowych korytarzach. To jak wizyta w muzeum i aktywny udział w jednym.
  5. Organizacja imprezy w celu pomocy konkretnemu dziecku, np. zbierającemu sumę pieniędzy na zagraniczną operację. Może to być koncert, mecz, pokaz talentów, rodzinny piknik. Ważne, że zostanie przygotowany wspólnie przez pracowników.

Wszystkie te wydarzenia łączy to, że mają szczytny cel i wymagają od pracowników zaangażowania i współpracy. Dla ważnego celu odkryją w sobie żyłkę menedżera, technika, planisty. Dodatkowe poczucie więzi zbuduje wspólny cel.

To wyjątkowo lubiany sposób na integrację w zachodnich firmach. W Polsce jeszcze nie tak popularny, ale z pewnością rozwijający się.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.