Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku – wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony.

zdjęcie - (the_title())


Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku - wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony. Jeśli takie spotkanie integracyjne przebiegnie zgodnie z planem, to nie tylko uczestnicy się poznają, lecz również naturalnie każdy zajmie swoje miejsce w grupie. Pytanie jednak pozostaje dość otwarte - jak zorganizować takie spotkania integracyjne?

Różne scenariusze spotkań integracyjnych

Przede wszystkim warto powiedzieć, że nie ma na szczęście jednego ustalonego schematu spotkań integracyjnych. Można wymyślić wiele naprawdę bardzo ciekawych rzeczy - wszystko w zależności od tego, czego potrzebuje nasza grupa, aby dobrze się zintegrować. Jakie możemy wymienić te mniej i bardziej konwencjonalny pomysły na szkolenia teambuilding?

 1. Survival i outdoor
  Zacznijmy od omówienia pokrótce przeróżnych szkoleń typu outdoor i survival. Czym one się charakteryzują? Otóż spotkania w tym stylu na pewno będą wręcz obfitować w przeróżne emocje. Tutaj bowiem spotkamy się z prawdziwymi wyzwaniami. Pomysłów jest wiele - może to być szkolenie survivalowe, wspólne wspinanie się, bieg typu runmageddon, gry terenowe i wiele, wiele innych atrakcji.
  Zasadniczo tego typu spotkania integracyjne bardzo szybko i sprawnie pomagają nam wyłonić lidera w grupie oraz osoby tzw " pielęgniarki", które łagodzą sytuację. Powinien także ukazać się outsider, czyli osoba idąca zawsze nieco pod prąd. Generalnie również zajęcia outdoorowe pomogą nam wytypować osoby, które kiepsko sobie radzą w warunkach stresowych.
 2. Gry miejskie
  Ciekawą formą spotkań integracyjnych są także różne gry miejskie albo escape roomy. Takie zabawy pomagają pracownikom szybko określić swoje miejsce w grupie, wysilić kreatywność i jednocześnie poznać się i dobrze zabawić.
 3. Wypoczynek razem
  Warto również pomyśleć o w zasadzie zupełnym przeciwieństwie zajęć outdoorowych a mianowicie o szkoleniach teambuilding związanych głównie z rekreacją i wypoczynkiem.
  Idealnym pomysłem mogą być tutaj sauny, czy basen. Tu możemy zaobserwować bardziej codzienną stronę naszych pracowników - czy umieją wypoczywać, czy raczej tylko żyją pracą. Ponadto w takich relaksujących warunkach pracownicy odprężą się, zaczną rozmawiać na bardziej prywatne tematy. Słowem poznają się lepiej nie tylko od strony zawodowej, ale przede wszystkim od prywatnej!
 4. Artystycznie i kreatywnie
  Co zaś możemy zrobić, jeśli chcemy rozbudzić w naszych pracownikach nieco kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów? Otóż wówczas można zorganizować spotkania integracyjne związane szeroko z artystycznymi kierunkami. Mogą to być lekcje tańca, garncarstwa, ceramiki, projektowania - wybór też wcale nie jest mały. Gry szkoleniowe oparte na artystycznych założeniach pomogą naszej grupie poznać się w miłej atmosferze oraz odetchnąć nieco od szarej codzienności. Możliwe, że znajdziemy także w grupie talenty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy!

Odpowiednia firma

Jak zatem widać - przeróżnych możliwości jest naprawdę wiele. Pytanie jednak pozostaje, jak wybrać odpowiednią firmę organizującą tego typu eventy? Otóż przede wszystkim warto zawsze poczytać różne opinie i komentarze. Nie jest to źródło obiektywnej prawdy, niemniej jednak różne powtarzające się skargi, dadzą nam pewien obraz danej firmy i zmuszą do poszukania czegoś lepszego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Warto też podpytać naszych partnerów w biznesie, z usług jakich firm korzystali. Ważne jest także to, żeby w danej firmie znalazł się naprawdę doświadczony pracownik, który pomoże nam wybrać najlepszy rodzaj szkolenia. Czasem bowiem wiemy, na czym nam zależy, jednak nie wiemy, jakie spotkania integracyjne pomogą nam osiągnąć nasz cel.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej drobnej, ale bardzo istotnej sprawie. Otóż za każdym razem musimy wziąć pod uwagę predyspozycje i możliwości naszych pracowników. Choć oczywiście nie jest to regułą. Wyjazd survivalowy dla osób po 50- ce, oczywiście odpowiednio przygotowany, może także dać bardzo ciekawe rezultaty!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.