Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku – wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony.

8 lutego 2019
zdjęcie - Pomysły na spotkanie integracyjne

Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku - wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony. Jeśli takie spotkanie integracyjne przebiegnie zgodnie z planem, to nie tylko uczestnicy się poznają, lecz również naturalnie każdy zajmie swoje miejsce w grupie. Pytanie jednak pozostaje dość otwarte - jak zorganizować takie spotkania integracyjne?

Różne scenariusze spotkań integracyjnych

Przede wszystkim warto powiedzieć, że nie ma na szczęście jednego ustalonego schematu spotkań integracyjnych. Można wymyślić wiele naprawdę bardzo ciekawych rzeczy - wszystko w zależności od tego, czego potrzebuje nasza grupa, aby dobrze się zintegrować. Jakie możemy wymienić te mniej i bardziej konwencjonalny pomysły na szkolenia teambuilding?

 1. Survival i outdoor
  Zacznijmy od omówienia pokrótce przeróżnych szkoleń typu outdoor i survival. Czym one się charakteryzują? Otóż spotkania w tym stylu na pewno będą wręcz obfitować w przeróżne emocje. Tutaj bowiem spotkamy się z prawdziwymi wyzwaniami. Pomysłów jest wiele - może to być szkolenie survivalowe, wspólne wspinanie się, bieg typu runmageddon, gry terenowe i wiele, wiele innych atrakcji.
  Zasadniczo tego typu spotkania integracyjne bardzo szybko i sprawnie pomagają nam wyłonić lidera w grupie oraz osoby tzw " pielęgniarki", które łagodzą sytuację. Powinien także ukazać się outsider, czyli osoba idąca zawsze nieco pod prąd. Generalnie również zajęcia outdoorowe pomogą nam wytypować osoby, które kiepsko sobie radzą w warunkach stresowych.
 2. Gry miejskie
  Ciekawą formą spotkań integracyjnych są także różne gry miejskie albo escape roomy. Takie zabawy pomagają pracownikom szybko określić swoje miejsce w grupie, wysilić kreatywność i jednocześnie poznać się i dobrze zabawić.
 3. Wypoczynek razem
  Warto również pomyśleć o w zasadzie zupełnym przeciwieństwie zajęć outdoorowych a mianowicie o szkoleniach teambuilding związanych głównie z rekreacją i wypoczynkiem.
  Idealnym pomysłem mogą być tutaj sauny, czy basen. Tu możemy zaobserwować bardziej codzienną stronę naszych pracowników - czy umieją wypoczywać, czy raczej tylko żyją pracą. Ponadto w takich relaksujących warunkach pracownicy odprężą się, zaczną rozmawiać na bardziej prywatne tematy. Słowem poznają się lepiej nie tylko od strony zawodowej, ale przede wszystkim od prywatnej!
 4. Artystycznie i kreatywnie
  Co zaś możemy zrobić, jeśli chcemy rozbudzić w naszych pracownikach nieco kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów? Otóż wówczas można zorganizować spotkania integracyjne związane szeroko z artystycznymi kierunkami. Mogą to być lekcje tańca, garncarstwa, ceramiki, projektowania - wybór też wcale nie jest mały. Gry szkoleniowe oparte na artystycznych założeniach pomogą naszej grupie poznać się w miłej atmosferze oraz odetchnąć nieco od szarej codzienności. Możliwe, że znajdziemy także w grupie talenty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy!

Odpowiednia firma

Jak zatem widać - przeróżnych możliwości jest naprawdę wiele. Pytanie jednak pozostaje, jak wybrać odpowiednią firmę organizującą tego typu eventy? Otóż przede wszystkim warto zawsze poczytać różne opinie i komentarze. Nie jest to źródło obiektywnej prawdy, niemniej jednak różne powtarzające się skargi, dadzą nam pewien obraz danej firmy i zmuszą do poszukania czegoś lepszego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Warto też podpytać naszych partnerów w biznesie, z usług jakich firm korzystali. Ważne jest także to, żeby w danej firmie znalazł się naprawdę doświadczony pracownik, który pomoże nam wybrać najlepszy rodzaj szkolenia. Czasem bowiem wiemy, na czym nam zależy, jednak nie wiemy, jakie spotkania integracyjne pomogą nam osiągnąć nasz cel.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej drobnej, ale bardzo istotnej sprawie. Otóż za każdym razem musimy wziąć pod uwagę predyspozycje i możliwości naszych pracowników. Choć oczywiście nie jest to regułą. Wyjazd survivalowy dla osób po 50- ce, oczywiście odpowiednio przygotowany, może także dać bardzo ciekawe rezultaty!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.