Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Sprawnie pracujące zespoły to sprawnie pracująca firma – z pewnością wie o tym każdy pracodawca, który inwestuje w imprezy integracyjne dla swoich pracowników, organizuje liczne szkolenia i zajęcia z team buildingu.

Gamma - Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Jakie problemy mogą występować w zespole pracowników?

Sprawnie pracujące zespoły to sprawnie pracująca firma - z pewnością wie o tym każdy pracodawca, który inwestuje w imprezy dla swoich pracowników, organizuje liczne szkolenia i zajęcia z teambuildingu.

Problemy w funkcjonowaniu zespołu nierzadko odbijają się na zyskach, jakie uzyskuje cała firma - nic w tym dziwnego, bowiem sprawna praca pojedynczych pracowników jest bardzo istotna.

  • Teambuilding - skuteczne narzędzie do walki z problemami w zespole

Czym jest teambuilding?

Większość z nas kojarzy go z dziwnymi, niekiedy wręcz zabawnymi zadaniami i konkurencjami, w których biorą udział pracownicy firm podczas wyjazdów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Sens tego postępowania jest jednak znacznie większy - poprzez rywalizację i wspólne rozwiązywanie zadań i pokonywanie trudności, pracownicy uczą się, w jaki sposób się ze sobą dogadać, jak rozdzielać pomiędzy siebie pracę i jak poradzić sobie podczas działania pod presją czasu i w stresie.

Lider zespołu zauważa podczas takiej zabawy zarówno słabe, jak i mocne strony poszczególnych osób. Dzięki temu jest w stanie odpowiednio zarządzać zespołem i sensownie dzielić pracę pomiędzy członków zespołu

Jakie problemy najczęściej pojawiają się w zespole pracowników?

  • Brak zaufania pomiędzy członkami grupy: jeśli pracownicy nie ufają sobie nawzajem, nie mogą stworzyć zgranego, sprawnego zespołu. To właśnie dlatego musi upłynąć trochę czasu, zanim dany zespół będzie mógł wykazać się pełną efektywnością.

  • Niedostateczne doświadczenie pracowników: to częsty problem zespołów, w którym wszyscy członkowie to świeżo upieczeni pracownicy. Zwierzchnicy powinni więc, podczas tworzenia zespołów, zwracać uwagę na to, aby w każdym zespole znajdowały się zarówno osoby początkujące w danej dziedzinie, jak i te, których doświadczenie jest znacznie większe.

  • Konflikty w zespole: jeśli pomiędzy członkami zespołu dochodzi do konfliktów, trudno liczyć na efektywną pracę i sprawne wykonywanie powierzonych zadań.

  • Nieodpowiednie zarządzanie zespołem: dobry lider zespołu to klucz do sukcesu. Jeśli liderem zostanie osoba przypadkowa, niemająca odpowiednich kwalifikacji ani cech, które ułatwiają zarządzanie ludźmi, katastrofa jest nieunikniona. Brak jasno określonej strategii pracy, celów i zadań powoduje dezorganizację pracy zespołu i zmniejszenie motywacji pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.