Spotkanie integracyjne – co ludzi cieszy?

Firmy poszukują nowych inspiracji w realizacji spotkań integracyjnych. Team building to nie jest dziedzina oderwana od życia jak jakaś dyscyplina sportowa – darty, czy golf. Integracja pracowników bazuje na aktywnościach znanych z otaczającej nas rzeczywistości.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Spotkanie integracyjne – co ludzi cieszy?

Spotkanie integracyjne – co ludzi cieszy?

Firmy poszukują nowych inspiracji w realizacji spotkań integracyjnych. Teambuilding to nie jest dziedzina oderwana od życia jak jakaś dyscyplina sportowa – darty, czy golf. Integracja pracowników bazuje na aktywnościach znanych z otaczającej nas rzeczywistości.

Projektanci spotkań integracyjnych w Gammie Discover uczą się uważnie obserwować to co ludzi cieszy. I jeśli mielibyśmy na jakieś strukturze „powiesić” poszczególne propozycje spotkań integracyjnych to dlaczego nie skorzystać z mitologii greckiej. Grecy wierzyli, że bogu Apollo towarzyszyło 9 muz. To muzy odpowiadają za to co dziś współcześni nazwaliby rozrywką – a więc tematem, wokół którego możemy zbudować team building.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Kolejno więc występuje:

  • Kalliope – reprezentująca poezję, filozofię i retorykę. Projektem, który mogłaby objąć patronatem realizowanym w Gammie Discover mógłby być Comicon firmowy. Uczestnicy mieli za zdanie zaprojektować od strony graficznej i scenariuszowej komiks, który będzie zachęcał do współodpowiedzialności.  Grupa dostała wsparcie profesjonalnego „komiksiarza” – wszyscy się dobrze bawili, a komiks został wykorzystany w ramach employer brandingu

  • Klio  –  reprezentuje historię a więc wszystko co jest związane z narracją. Jeden z naszych projektów CSR mógłby przypaść do gustu muzie. Uczestnicy najpierw nauczyli się podstawowych zasad storytellingowych, potem zaprojektowali baśnie dla dzieci z uwzględnieniem ich wieku, a następnie w domu pomocy dzieciom niewidomym mieli szansę swoje historie opowiedzieć i poznać reakcję najsurowszych krytyków na świecie.

  • Euterpe – muza poezji lirycznej i muzyki. Tu od razu nasuwa się nasz projekt Magia bębnów – cała grupa poznaje instrumenty, uczy się na nich grać, synchronizuje się  i wreszcie odgrywa wspólny „kawałek” muzyczny. Jest to fajne dla 15 osób, dla 100 robi takie wrażenie, że ciarki zostają do następnego dnia

  • Melpomene – muza tragedii i śpiewu – czyli teatr. Nasze sztuki korporacyjne to przedsięwzięcie, które Melpomene polubiłaby na pewno. Uczestnicy na kanwie misji i wartości swojej firmy tworzą sztukę teatralną. Pomagają im w tym profesjonaliści z teatru. Całość jest nie zapominana i dla widzów i dla aktorów.

  • Polihymnia – muza pieśni, poezja chóralna, pantomima.  W świecie Discover Polihymnia patronowałaby współpracy – cały inteligentny teambuilding wymaga pracy zespołowej, chóralnej powiedziałaby muza. Nasze projekty lipdubb’owe kwalifikowałyby się chyba pod pantomimę :)

  • Talia – muza komedii, przedstawiana jest z maską komiczną. Tu nasuwa się nasza Gala Oskarowa – uczestnicy otrzymują tematy i konwencje,  w ramach których mają stworzyć filmy. Filmy to, dziwnym trafem, zawsze komedie :).  

  • Terpsychora – muza tańca. W ramach atrakcji wieczornych uczestnicy i uczestniczki mogą obejrzeć bądź wziąć udział w lekcjach tańców latynoamerykańskich, tańców brzucha czy zumby. Jeden z teambuildingów zakładał nawet naukę pole dance czyli tańca na rurze.

  • Urania – odpowiada za astronomię i geometrię, a więc wszystkie projekty teambuildingowe bazujące na budowaniu – warsztaty lego, budowa wieży, konstrukcji unoszonych helem, katapulty – czego byśmy tylko nie wymyślili.

  • Erato – muza poezji miłosnej -  tu mi darujcie – na ten obszar nie mamy jeszcze projektu.

Grecy chyba nie byli smakoszami – nie ma tu bowiem muzy jedzenia! Gdzie więc umieścić warsztat kulinarny i teambuilding kulinarny?

Grecy mieli jednego boga nie nazwanego – czcili go jak każdego innego – to była swoista polisa ubezpieczeniowa – jeśli kogoś by mieli pominąć to… jest bóg bezimienny – moim zdaniem jest to właśnie bóg gotowania i smakowania potraw. Niech on patronuje wszelkim pokazom kulinarnym i teambuildingom w przestrzeniach gastronomicznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.