Spotkanie integracyjne przy ognisku

Spotkania integracyjne stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się brać w nich udział. To, czy takie spotkanie będzie udane zależy nie tylko od towarzystwa, ale i od właściwej organizacji.

zdjęcie - (the_title())

Spotkanie integracyjne przy ognisku

Spotkania integracyjne stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się brać w nich udział. To, czy takie spotkanie będzie udane zależy nie tylko od towarzystwa, ale i od właściwej organizacji.

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba wymyślać nie wiadomo czego, aby taka inicjatywa zakończyła się sukcesem, a pracownicy byli zadowoleni. Czasami coś, co z pozoru wydaje się schematyczne i oklepane może się naprawdę spodobać. Przykładem tego jest ognisko.

Organizacja ogniska nie jest trudna, ale należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrać jakieś dobre miejsce i uzyskać zgodę na jego rozpalenie.

Takie ognisko można połączyć z biwakiem i spaniem pod namiotami, ale oczywiście wszystko należy odpowiednio wcześnie ustalić i załatwić, aby potem uniknąć niespodzianek i kłopotów.

Dobrym pomysłem są też ogniska nad morzem, ale wówczas trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Należy także szczegółowo omówić kwestię jedzenia i picia oraz właśnie ewentualnego noclegu, transportu itp.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że ognisko to nie jest tylko siedzenie i pieczenie kiełbasek. Na takim spotkaniu można bowiem naprawdę świetnie się bawić. To doskonała okazja do tego, żeby zintegrować się ze współpracownikami i oderwać od codzienności.

Świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą głośnika przenośnego, radia, a także gitary, bowiem granie i śpiewanie przy ognisku to naprawdę wspaniała zabawa, która bardzo zbliża ludzi do siebie.

Oprócz tego można także potańczyć. W internecie można znaleźć wiele tańców oraz zabaw, które nadają się na ognisko, a poza tym można wymyślić też własne. Istnieje również całkiem sporo gier, które sprawdzają się na takich spotkaniach.

Są to między innymi kalambury, podchody, głuchy telefon, zagadki, Tabu, Zgadnij kim jestem i wiele innych. Ognisko jest również świetną okazją do tego, aby każdy opowiedział coś o sobie, bardziej otworzył się na nowe znajomości.

Czasami okazuje się, że ktoś, kto w pracy sprawiał wrażenie ponuraka jest naprawdę wesołą i otwartą osobą. Przy ognisku świetnie opowiada się także zabawne lub straszne historyjki, a najlepiej i jedne i drugie. Buduje to niezapomnianą atmosferę.

Jak widać, z pozoru zwyczajne ognisko może okazać się świetną zabawą. Z pewnością czas spędzony na takim spotkaniu integracyjnym będzie mile wspominany przez pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.