Stworzenie idealnego zespołu pracowników?

Sprawnie działający zespół to marzenie każdego przełożonego. Niezależnie od tego czy jaka nomenklatura będzie używana, to zawsze osoba, która sprawuje nadzór nad daną grupą ludzi może czuć satysfakcję, kiedy widzi jak wewnętrza energia prowadzi daną drużynę do celu.

Gamma - Stworzenie idealnego zespołu pracowników?

Stworzenie idealnego zespołu pracowników?

Sprawnie działający zespół to marzenie każdego przełożonego. Niezależnie od tego czy jaka nomenklatura będzie używana, to zawsze osoba, która sprawuje nadzór nad daną grupą ludzi może czuć satysfakcję, kiedy widzi jak wewnętrza energia prowadzi daną drużynę do celu.

To właśnie określenie „drużyna” będzie najlepsze do tego, by wskazywać ten idealny stan, do którego powinno się dążyć przy tworzeniu zespołu. Metodą do tego nie jest wbrew panującym jeszcze obiegowym opiniom organizowanie kolejnych wyjazdów ale przemyślana strategia działania, która obok zajęć z teambuildingu będzie towarzyszyła pracownikom każdego dnia.

W błędzie jest ten, kto sądzi, że tworzenie zespołu można oprzeć wyłącznie na grach i zadaniach realizowanych na firmowych wyjazdach. Są one oczywiście niezbędne, jednak podobnie jak w przypadku każdego procesu wymaga on stałego przebiegu, a nie incydentalnych aktywności. Tym samym to przed menagerem stoi największe zadanie, jakim jest stworzenie w miejscu pracy warunków do powstawania silnego, zgranego zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Przez lata skutecznych działań wielu przełożonych wypracowano szereg technik, które wpływają na pracowników budząc w nich jedność wokół wskazanego celu i dbanie o wspólne osiągnięcia kosztem indywidualnych zasług. Choć brzmi dość abstrakcyjnie, to stworzenie idealnego zespołu pracowników wymaga wykorzystania technik opartych na psychologii, socjologii i niekiedy także wystroju wnętrz. Mówiąc wprost, parafrazując klasyka – byt kształtuje świadomość.

Menager powinien pamiętać, że nie każdy może robić wszystko. Innymi słowy zespół to grupa ludzi, które musi się wzajemnie uzupełniać i w niewielkim stopniu zastępować.

W przeciwnym razie traci on na wartości, a indywidualne umiejętności poszczególnych pracowników są wykorzystywane przez nich nie do współpracy, a do współzawodnictwa. I choć nie jest ono niczym złym, to jeżeli stanowi podstawę działania zespołu nie przynosi pozytywnych efektów.

Tym samym już przy etapie doboru pracowników konieczne jest takie ich zestawianie, by mogli się wzajemnie uzupełniać i tym samym wspólnie tworzyć coś więcej niż wyłącznie sumę wspólnych umiejętności. Prawidłowo ustawiony zespół musi być zatem niczym drużyna piłkarska.

Każdy ma swoją pozycję, wie co ma robić i w ten sposób tworzy się wynik, który jest sumą pracy wszystkich, poszczególnych zawodników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.