Szkolenia outdoor – podstawowe informacje

Każdy przedsiębiorca doskonale dzisiaj wie, że aby osiągnąć sukces, musi przede wszystkim postawić na swoich pracowników. Nie tylko powinni być to najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, lecz również powinni oni dobrze ze sobą współpracować. W jaki jednak sposób możemy stworzyć taki zgrany i dobry zespół? XXI wiek aż obfituje we wszelkiego rodzaju pomysły, jednak szczególnie warto zainteresować się zagadnieniem szkoleń outdoorowych.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia i zajęcia outdoor - podstawowe informacje

Każdy przedsiębiorca doskonale dzisiaj wie, że aby osiągnąć sukces, musi przede wszystkim postawić na swoich pracowników. Nie tylko powinni być to najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, lecz również powinni oni dobrze ze sobą współpracować. W jaki jednak sposób możemy stworzyć taki zgrany i dobry zespół? XXI wiek aż obfituje we wszelkiego rodzaju pomysły, jednak szczególnie warto zainteresować się zagadnieniem szkoleń i zajęć outdoorowych.

Outdoor - charakterystyka szkoleń

Na początku warto zadać sobie pytanie, co to są w ogóle za szkolenia typu outdoor? Otóż na swój sposób są to wyjazdy mające na celu integrację. Jednak tu nie mamy do czynienia ze zwiedzaniem, imprezami itp. Wręcz przeciwnie - wyjazdy outdoorowe najczęściej posiadają rys survivalu. Oczywiście jednak w różnym stopniu, który sami możemy modyfikować.

Na rynku znajdziemy bez problemu zarówno wyjazdy dla pracowników, na których dominują różne, w miarę proste gry terenowe, jak i naprawdę ekstremalne wyjazdy, na których rozwijana jest siła przetrwania w różnych ekstremalnych warunkach.

Wyjazdy pracownicze w ramach outdoor

Warto jednak trochę dokładniej przedstawić, czym są takie wyjazdy. Otóż zazwyczaj związane są one z wyjazdem w teren - do lasu, w góry, nad jezioro. Elementem obowiązkowym są różne "niecodzienne" dla jego uczestników atrakcje, takie jak - spanie pod namiotem, ogniska itp.

Jednak to nie jest tylko miniatura obozu harcerskiego. Te wyjazdy mają bowiem na celu wykształcić pewne umiejętności w swoich uczestnikach oraz nauczyć ich współpracy, zatem muszą zawierać pewne zadania specjalne. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć będą to gry integracyjne, jazda konna, wspinaczka, gry na orientację, nauka survivalu, zejście do jaskini i wiele, wiele innych.

Wybór odpowiedniego wyjazdu

Teraz jednak warto zastanowić się nad tym, co w zasadzie mamy wybrać z tak bogatej oferty różnych wyjazdów. Otóż przede wszystkim musimy dokładnie bardzo określić, jakie umiejętności chcemy odkryć czy wzmocnić w naszych uczestnikach. Praca ze zwierzętami, jak jazda konna, na pewno pomaga w nauce cierpliwości. Wspinaczka pomaga pokonać własne lęki i nauczyć się stawiać czoła wyzwaniom. Survival bardzo wzmacnia naszą pewność siebie i rozwija samodyscyplinę.

Ponadto wszelkie gry zespołowe w trudniejszych warunkach, pokazują przede wszystkim prawdziwe charaktery i umiejętności uczestników. Może też być tak, że podczas takiego szkolenia odkryjemy, że dana osoba zupełnie nie pasuje do reszty zespołu! Najczęściej jednak tego typu wyjazdy uczą współpracy, dbania o siebie nawzajem, co razem tworzy dobrany zespół.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Czas, miejsce i firma

Jak zatem widać, taka ekstremalna nieco wyprawa może okazać się strzałem w dziesiątkę dla zespołu, który jeszcze do tej pory się nie "dotarł". Pozostaje jednak kwestia tego, jaką firmę szkoleniową wybrać, jaki czas i miejsce.

Otóż zacznijmy od zagadnienia czasu - na szkolenia survivalowe różni pracodawcy decydują się nawet i zimą. Ważne jest jednakże, aby nie wybrać terminu w czasie, kiedy w firmie jest największe obłożenie z pracą. Już abstrahując od tego, że będzie nam brakowało rąk do pracy, weźmy pod uwagę, że takie szkolenia to jednak nieraz duży wysiłek psychiczny dla naszych pracowników, zatem nie powinni oni być w tym czasie obciążeni jeszcze nawałem roboty.

Ponadto warto przedyskutować dokładnie z instruktorem nasze cele i jego poprosić o radę odnośnie wyboru optymalnego szkolenia i miejsca. Pamiętajmy, że szkolenie też musi być dostosowane do możliwości fizycznych i kondycji jego uczestników!

Jak zaś ma to wyglądać z firmą szkoleniową? Tu istotny jest fakt, żeby szkolenie prowadziło kilka osób. Powinna to być optymalnie jedna osoba znająca się na psychologii, jedna na survivalu oraz oczywiście jednak na biznesie - trener biznesu.

Ponadto ważne są także opinie o danej firmie - sprawdźmy zatem różne komentarze. Nie będą one co prawda źródłem obiektywnej prawdy, jednak powinny nam pomóc zdecydować, które szkolenie będzie najbardziej odpowiednie dla naszych pracowników. Nie bójmy się także prawdziwych survivalowych szkoleń - to właśnie o nie chodzi, a nie o kiepską namiastkę survivalu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.