Team building 2.0

2.0 zwykle oznacza cyfryzację, digitalizację, wykorzystanie elektroniki. Nazwa team building 2.0 dokładnie to obiecuje. W dobie coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w świecie biznesu również projekty team buildingowe siłą rzeczy muszą się dostosować do nowych oczekiwań. A oczekiwania są właśnie takie, aby cyfryzować – naukę, zabawę, styl życia. Trudno więc oczekiwać, żeby team building był wolny od tego trendu.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Team building 2.0

Teambuilding 2.0

2.0 zwykle oznacza cyfryzację, digitalizację, wykorzystanie elektroniki. Nazwa teambuilding 2.0 dokładnie to obiecuje. W dobie coraz silniejszej reprezentacji iPokolenia w świecie biznesu również projekty teambuildingowe muszą dostosować się do nowych oczekiwań. A oczekiwania są właśnie takie, aby cyfryzować – naukę, zabawę, styl życia. Trudno więc oczekiwać, żeby teambuilding był wolny od tego trendu.

Klasyczna trójca teambuildingu – quady, paintball i tyrolka to już przeszłość. Paintball cyfrowy czy laserowy dostępny jest jako miejski event dla pojedynczych osób bądź zorganizowanych grup. Kłady stały się wyposażeniem co drugiej agroturystyki czy pensjonatu. Zjazd tyroski jest gwoździem programy każdego parku linowego – a te są wszędzie – zarówno w przestrzeni miejskiej jak i poza miastem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Tak więc teambuilding 2.0 – Virtualna Rzeczywistość (VR), Rozszerzona Rzeczywistość AR), mobilne aplikacje i drony – tego potrzebują młodzi ludzie podczas teambuildingu, integracji pracowników.

Wirtualna rzeczywistość w teambuildingu to wciąż nowość. Organizacja eventów związana z tą formą aktywności wzbudza ciekawość naszych klientów. Jak to z nowościami, nie wszyscy zdają sobie sprawę z ograniczeń nowych rozwiązań. A w tym wypadku ograniczeń jest sporo:

  • bezpiecznie można używać okularów czy hełmów VR’owych od 15 do 30 minut. Potem błędnik zaczyna „wariować”, mogą pojawić się nudności – zwłaszcza u tych osób, które są podatne na chorobę lokomocyjną bądź chorobę morską.
  • część uczestników ma naturalny brak gotowości na wirtualną rzeczywistość – już po kilku sekundach muszą zdjąć google VR’owe.

W Gammie Discover radzimy sobie z tymi wyzwaniami poprzez projektowanie wydarzeń łączących aktywnośći VR’elowe i te ze świata realnego. Jeżeli portfolio aktywności jest duże to wszyscy mogą dobrze się bawić, a wirtualna rzeczywistość jest wisienką na torcie i dodaje eventowi spektakularności.

Rozszerzona rzeczywistość to alternatywa w teambuildingu względem VR’u. Uczestnicy biorą udział w aktywnościach osadzonych zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym. Przykładem może być geochasing. Zadaniem grupy bądź pojedynczych osób jest znajdować usytuowane na mapach mobilnych (w komórkach) schowki, w których znajdują się zadania, wskazówki bądź elementy scenariusza teambuildingu. Duża liczba schowków wymaga planowania pracy zespołu (dobór kolejności oraz zasobów, aby dotrzeć do tzw. kieszeni), a wykorzystanie smartfonów jest ukłonem w kierunku iPokolenia. Zawartość schówków może budować scenariusz gry miejskiej, LARP’a, bądź tradycynej gry integracyjnej bazującej na mechanice kołowej.

Wykorzystanie dronów w teambuildingu ma również szerokie zastosowanie. Za ich pomogą uczestnicy mogą:

  • stworzyć rysunki widziane wyłącznie z lotu ptaka – tzw. geoglify, które mogą mieć wartość symboliczną (motto grupy, wartości firmowe, misja firmy etc.) .
  • zaprojektować żywe obrazy, animacje widziane z lotu ptaka (w tym wypadku drona)
  • wziąć udział w wyścigach dronów
  • stworzyć i unieść powietrzne konstrukcje, które będą punktowane wg wcześniej znanych kryteriów
  • wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORM ROBOTS zaprojektować lego-drony i przeprowadzić konkurencje sprawdzające ich możliwości (walki, sztafety, budowy etc.)

Tak jak w przypadku VR i AR liczbę możliwości ogranicza jedynie czas projektowania i czasami możliwości finansowe przedsięwzięcia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.