Team building, czyli jak się wyszkolić i zintegrować podczas jednego wyjazdu?

Integracja firmowa to zjawisko, które przez lata obrosło legendą. W większości przypadków kojarzy się niestety dość pejoratywnie, a to ze względu na niefortunne powiązanie jej z popularnymi przez lata wyjazdami integracyjnymi dla firm, które często opierały się wyłącznie na kilkudniowej imprezie, z suto zastawionym stołem, oczywiście z dodatkiem dobrze zmrożonych butelek.

Gamma - Team building, czyli jak się wyszkolić i zintegrować podczas jednego wyjazdu?


Team building, czyli jak się wyszkolić i zintegrować podczas jednego wyjazdu?

Integracja firmowa to zjawisko, które przez lata obrosło legendą. W większości przypadków kojarzy się niestety dość pejoratywnie, a to ze względu na niefortunne powiązanie jej z popularnymi przez lata wyjazdami integracyjnymi dla firm, które często opierały się wyłącznie na kilkudniowej imprezie, z suto zastawionym stołem, oczywiście z dodatkiem dobrze zmrożonych butelek.

Nowoczesna forma integracji – szkolenia team building

Szkolenia integracyjne bynajmniej nie muszą tak wyglądać. Wiele na ten temat można dowiedzieć się podczas szkoleń, dedykowanych dla trenerów, menedżerów i osób zainteresowanych skutecznych budowaniem trwałych relacji oraz poprawieniem pracy zespołowej w przedsiębiorstwach.

Aktualnie integracja w firmach opiera się na team buildingu, który pozwala na lepsze zespolenie grupy. Na czym polega i w jaki sposób można realizować team building w ramach przedsiębiorstwa?

Integracja od profesjonalnej strony

Czym jest tak naprawdę team building? To wszelkie działania, mające na celu zintegrowanie zespołu - na płaszczyźnie biznesowej i prywatnej. W ich trakcie uczestnicy poznają mocne i słabe strony - własne, jak i pozostałych, a także odnajdują najlepsze formy współpracy, służące realizacji konkretnych zadań. Mogą przybierać one formę gier scenariuszowych, plenerowych lub warsztatów. Ilość pomysłów jest niemal nieograniczona.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Jakie są podstawowe cele team buildingu?

Dzięki wprowadzeniu odpowiednich ćwiczeń team buildingowych, można poprawić relacje kadry menedżerskiej z podwładnymi, a także w skuteczny i naturalny sposób wyłonić prawdziwych liderów w grupie. Członkowie zespołu uczą się rozwiązywania konfliktów i problemów, a także empatii w kontaktach ze sobą. To niewymuszony i prosty sposób na rozwinięcie talentów zespołu.

Jak podają statystyki, firmy decydują się na tego typu integrację, aby przede wszystkim pozwolić ludziom razem pracującym na lepsze poznanie się i zbudowanie wzajemnego zaufania. Równocześnie często zwraca się też uwagę na wielką rolę team buildingu w kształtowaniu postaw prozespołowych oraz umiejętności skutecznej współpracy i komunikacji u uczestników.

Nie można też zapominać, że wyjazdy team buildingowe to równocześnie po prostu świetna zabawa, pozwalająca na relaks i lepsze poznanie się od strony prywatnej.

Team building jest skuteczną metodą poprawy atmosfery w firmie. Ludzie lepiej się poznają, ufają sobie nawzajem, wiedzą w jaki sposób mogą i powinny współpracować, dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Wzmaga to poczucie wspólnoty, motywację oraz chęć do działania. A to przekłada się z kolei na zdecydowanie większą efektywność i pomysłowość. Współczesny team building stanowi podstawę budowania zintegrowanego i efektywnego zespołu w pracy i poza nią.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.