Team building w poczekalni

To co najbardziej nas kręci w Gammie Discover to nowe realizacje, nowe projekty, team buildingi, które będą dopiero debiutowały w naszej ofercie.

Gamma - Team building w poczekalni

Teambuilding w poczekalni

To co najbardziej nas kręci w Gammie Discover to nowe realizacje, nowe projekty, teambuildingi, które będą dopiero debiutowały w naszej ofercie.

Zwykle kiedy rozmawiamy z klientami to mamy dla nich kilka sprawdzonych formatów spotkań integracyjnych oraz coś innowacyjnego, świeżego czego jeszcze nie było. Raz na jakiś czas klienci oczekują właśnie takiego rozwiązania – „zróbmy coś co zaskoczy wszystkich,  co będzie wspominane przez lata”. Praca nad takim projektem to ogromne wyzwanie – każdy detal trzeba sprawdzić po dwa, trzy razy, aby mieć pewność, że wymyślone przez nas rozwiązanie sprawdzi się podczas realnego teambuildingu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie zaniechaj rozwoju swojego zespołu. Szkolenie team building pomoże Ci zintegrować i zmotywować pracowników. Zobacz też nasze szkolenia zarządzanie zespołem. Zapraszamy.

Czasem niestety taki już zaprojektowany teambuilding ląduje w tzw. poczekalni. W ostatnim momencie okazuje się, że klient jednak decyduje się na bezpieczniejszy wariant bądź nagle środki przeznaczone na wyjazd integracyjny zmniejszają się na tyle znacząco, że trzeba sięgnąć po inny format teambuildingowy.

Niestety mamy kilka takich "zaparkowanych" teambuildingów. Wciąż wierzymy, że wcześniej czy późnej uda się je reaktywować. Najbardziej czekam na grę „Tony Stali” – przygotowaną zresztą dla firmy z branży hutniczej. Uczestnicy mieli rywalizować najpierw ze sobą w manewrach treningowych a w końcowym rozrachunku również z zewnętrznym wrogiem na poligonie wojskowym.

Przygotowaliśmy symulatory łodzi podwodnych, myśliwców oraz prawdziwe czołgi!

Uczestnicy mieli zostać wprowadzeni w scenariusz według którego świat spotkała apokalipsa. Na początku nie bardzo wiadomo jaka (trochę jak w słynnym serialu Jerycho), wraz z zagłębianiem się w scenariusz co raz więcej informacji miało układać się w spójną całość. Atak cyber-terrorystyczny nieznanej grupy doprowadził do odpalenia głowic atomowych, wyłączenia internetu oraz prądu. Na szczęście na terenie jednostki wojskowej jest autonomiczny generator, a informacje docierają za pomocą fal radiowych. Okazuje się, że po pierwszym cyberuderzeniu pojawiają się w okolicy konwencjonalne jednostki wroga. Cyberatak był jedynie wstępem do inwazji wojskowej...

Dużą pracę mieli wykonać animatorzy – studenci szkoły filmowej, odpowiednie rekwizyty etc.
Gra miała zakończyć się heroiczną obroną pozycji oraz odkryciem wrogich planów na dalszą część inwazji oraz przekazaniem ich centralnym siłom dowodzenia.  Gra miała być nagrywana – zarówno z drona jak i z kamer zainstalowanych na hełmach „żołnierzy”. Film miał być nagrany w konwencji Szeregowca Rayana” – dużo ruchomej kamery, dużo emocji i dynamiki.

Teambuilding miał mieć formę edutainmentową. Miał być wstępem do cyklu szkoleniowego. Nagrania z różnych kamer miały służyć nie tylko stworzeniu pamiątki, ale również stać się fundamentem to omówień podczas warsztatów z obszaru przywództwa, współpracy, współodpowiedzialności i zarządzania zmianą. Dobrze zaprojektowana rozrywkowa część wydarzenia miała wyzwalać prawdziwe emocje, procesy i zjawiska. Późniejsze odwołania do nich dodawałyby autentyczności wszystkim wprowadzanym przez trenerów koncepcjom i narzędziom menedżerskim.

Niestety ten teambuilding został właśnie "zaparkowany" na później. Parkować projekt na później to nasz ulubiony zwrot w Gammie Discover :/

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.