Wyjazdy integracyjne – korzyści dla firmy oraz załogi

Integracja pracowników jest zasadniczym krokiem w tworzeniu zgranego zespołu w firmie, który dzięki temu może odnosić wspólny sukces zawodowy. Każdy szef dobrze prosperującej firmy na rynku powinien co jakiś czas zaproponować swoim pracownikom udział we wspólnej imprezie integracyjnej.

Gamma - Wyjazdy integracyjne - korzyści dla firmy oraz załogi

Wyjazdy integracyjne - korzyści dla firmy oraz załogi

Integracja pracowników jest zasadniczym krokiem w tworzeniu zgranego zespołu w firmie, który dzięki temu może odnosić wspólny sukces zawodowy. Każdy szef dobrze prosperującej firmy na rynku powinien co jakiś czas zaproponować swoim pracownikom udział we wspólnej imprezie pracowniczej.

Wyjazdy pracownicze są coraz bardziej popularne, zarówno w małych firmach prywatnych jak i ogromnych korporacjach. Imprezy integrujące zespół to doskonały czas na lepsze poznanie siebie oraz swoich współpracowników. Uczestnictwo osób aktywnych zawodowo w takich wyjazdach jest bardzo korzystne dla każdej firmy, gdyż tylko zgrany i świetnie rozumiejący się zespół może odnosić sukcesy zawodowe oraz bezbłędnie realizować polecenia szefa.

Każda integracja pracowników ma na celu zbudowanie profesjonalnego zespołu oraz umocnienie pozytywnych relacji pomiędzy współpracownikami i na linii pracownik- pracodawca. Imprezy pracownicze są bardzo przydatne w kreowaniu pozytywnych stosunków opartych na wzajemnej pomocy oraz wspieraniu się całego zespołu pracowniczego. Podczas wspólnej zabawy w miłej atmosferze każdy zespół może się lepiej poznać oraz pogłębić między sobą relacje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Obecnie, w dobie ogromnego zapotrzebowania na dobrych i sprawdzonych pracowników każdy przedsiębiorca marzy o odpowiednio zmotywowanym, pełnym pozytywnej energii zespole. Każdy współczesny pracodawca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że tylko zmotywowany zespół pracuje wydajnie i świetnie radzi sobie w skomplikowanych sytuacjach. Prawdą jest to, że każdy pracownik, który lubi swoją pracę samoistnie generuje wokół siebie dobrą atmosferę.

Zalety firmowych wyjazdów

Wyjazdy firmowe nie są organizowane tylko w celu dobrej zabawy oraz okazji do tego, aby „napić” z najlepszym kumplem z pracy. Takim spotkaniom przyświeca wiele ważnych celów. Dzięki nim można nie tylko integrować pracowników lecz także wspomagać wdrożenie ważnych zmian w firmie. W czasie luźnej rozmowy właściciel firmy może przekazać swoim pracownikom pakiet ważnych informacji, z punktu widzenia przyszłości firmy.

Wyjazdy firmowe wpływają również pozytywnie na poziom motywacji oraz zaangażowania pracowników w pracę. Co więcej budują one poczucie tożsamości pracownika z firmą. Jest to doskonała okazja na nawiązanie pozytywnych relacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami oraz na przełamanie lodów i zażeganie konfliktów pracowniczych. Poprzez udział w różnorodnych zawodach i szkoleniach teambuilding pracownicy zdobywają potrzebną im wiedzę w pracy oraz uczą się konkurować w oparciu o współpracę mająca na celu realizowanie planów firmy.

Pracownicy często uczestniczący w spotkaniach integracyjnych są również bardziej lojalni wobec siebie oraz swego szefa. Bogate i na długo zapamiętywane atrakcje uczestniczące wyjazdom firmowym sprawiają, że pracownicy odczuwają wdzięczność wobec swego szefa.

Wyjazdy firmowe pełnią także funkcję edukacyjną. Uczestnicy znajdując się na neutralnym terenie mogą pozwolić sobie na więcej luzu i swobody, dzięki czemu nauka staje się o wiele bardziej przyjemna. Wspólna zabawa jednoczy ludzi, rozładowuje stres nagromadzony oraz pozwala na odpoczynek umysłowy. Każdy z nas potrzebuje czasem czasu, na odpoczynek, zabawę i odrobinę szaleństwa. Zatem warto organizować wyjazdy firmowe, ku korzyścią firmy oraz uciesze załogi.

Gry i zabawy towarzyszące wyjazdom firmowym

Każdy wyjazd firmowy mający na celu integrację odbywa się według określonego programu. W czasie wyjazdu jest czas na dobrą zabawę oraz na zdobywanie nowych umiejętności. Niezwykle ważne są atrakcje ruchowe na świeżym powietrzu.

Obecnie firmy organizujące eventy firmowe oferują różnorodne, niezwykle ciekawe zabawy integracyjne. Jedną z nich jest wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach zlokalizowanych w niezwykle urokliwych zakątkach. Uczestnicy wyprawy z wielką uciechą poruszają się po mokradłach i wzniesieniach czepiąc z tego niesamowitą przyjemność. Jest to idealny sposób na pozbycie się negatywnych emocji oraz zredukowanie stresu.

Niezwykle ciekawą rozrywką jest również paintball - wojna na kulki wypełnione żelatyną, w której uczestniczą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jest to niesamowita zabawa podnosząca poziom adrenaliny. Inną popularną formą rozrywki na świeżym powietrzu są również spływy kajakowe czy górskie kuligi po uroczych terenach. Jeździe saniami po górskich bezdrożach zazwyczaj towarzyszy wspólny śpiew i gra na czy gitarze. Na koniec przejażdżki wszyscy uczestnicy mogą przy ognisku napić się grzańca oraz skonsumować pyszną górską potrawę. Spotkania integracyjne to sprawdzony sposób na zjednoczenie pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.