Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenie najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

Gamma - Zespołowa samoświadomość

Zespołowa samoświadomość

Dążenie do stworzenia najlepszego możliwego zespołu z danej grupy osób nie może polegać wyłącznie na tym, że w ramach godzin pracy będą stosowane typowe techniki nadzorcze.

Mówiąc wprost zespół to coś więcej niż tylko poganiana przez menagera grupa pracowników. Trzeba pamiętać, że zgodnie ze znanym powiedzeniem z niewolnika nie ma pracownika.

Tym samym trzeba umiejętnie dobierać nie tylko pracowników ale także metody, jakimi będziemy nimi zarządzać. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak stworzyć zespół, który sam z siebie zrozumie swoje zadania i będzie w pełni zdolny do funkcjonowania w ramach samodyscypliny.

Zespołowa samoświadomość jest najwyższą formą budowania drużyny. W celu osiągnięcia takiego komfortu konieczne jest zastosowanie odpowiednich technik teambuilding. Mogą się one wydawać dla wielu osób nieco infantylne i pozbawione znaczenia w codziennej pracy, a tymczasem jak dowodzą wieloletnie doświadczenia przynoszą one wymierne korzyści tak dla pracowników, jak i menagerów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jednym z ciekawszych sposobów tworzenia ducha zespołowego są działania, które obok angażowania samych pracowników pozwalają także na polepszanie marki samej firmy. W powszechnej opinii akcje tego typu mogą prowadzić duże firmy, które zwyczajnie stać na charytatywność. Tymczasem wystarczy nieco kreatywności i woli by móc stworzyć naprawdę ciekawy i wartościowy event.

Dlatego też warto zwrócić uwagę na potrzeby swojej okolicy, najbliższy dom dziecka lub schroniska dla psów. Nie trzeba od razu stawać się sponsorem tytularnym takich miejsc. Wystarczy jeżeli pracownicy zaangażują się w pewną formę wsparcia dla takiego miejsca co pozwoli ich zgranie oraz stworzenie pozytywnej atmosfery w pracy i wokół firmy.

Pojęcie teambuildingu jest o wiele bardziej szczegółowe niż integracja.

Zawiera ono w sobie raczej kwestie tego, by ludzie koncentrowali się wokół doświadczeń zawodowych, pracy jako źródła wspólnych doświadczeń. Dzięki temu będzie to skutkowało pozytywną relacją z pracą i jej otoczeniem, a także podnosić satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Innymi słowy, realizowanie nawet po godzinach pracy zadań nie związanych z obowiązkami służbowymi bezpośrednio, będzie skutkowało wzrostem pozytywnych bodźców do dalszego działania na niwie zawodowej. Wszystko co jest zatem potrzebne do osiągnięcia takiego efektu, to odrobina kreatywności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.