Co jeść na stres?

W stresujących chwilach chętnie sięgamy po fast-food, lub słodycze. Pierwszy instynkt jednak nie zawsze okazuje się być najlepszym doradcą. 

5 października 2017
zdjęcie - Co jeść na stres?

W stresujących chwilach chętnie sięgamy po fast-food, lub słodycze. Pierwszy instynkt jednak nie zawsze okazuje się być najlepszym doradcą. Choć nie istnieje lek na każde zło, to jest kilka zdrowszych opcji, po które warto sięgnąć w stresujące dni.

Najlepszym, naturalnym antydepresantem, po jaki można sięgnąć jest kakao w dowolnej formie - ugotowane z mlekiem, lub w postaci gorzkiej czekolady z zawartością kakao powyżej 70%.

Ponieważ jest ono bogate w magnez, nie tylko poprawia humor, zmniejsza stres ale potrafi nawet uśmierzyć ból mięśni. Magnezu i potasu dostarczą również banany, które w połączeniu z ciemną czekoladą nie tylko uzupełnią braki minerałów, ale sam smak tego duo powinno choć odrobinę poprawić humor.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

 

Inną opcją będą brokuły, bogate w witaminę B i kwas foliowy znane z właściwości anty-stresowych, które warto połączyć z orzechami nerkowca bogatymi w cynk - minerał pomocny w łagodzeniu stanów lękowych. Najlepszym jednak wyjściem będzie przejście na zdrową, urozmaiconą dietę, bowiem chwilowa poprawa nastroju nie zastąpi długotrwale podniesionej odporności na stres.

Wprowadzenie do diety zielonych warzyw, orzechów i ryb zawierających kwasy Omega-3, znane z właściwości antydepresyjnych to pierwszy krok do ograniczenia wrażliwości organizmu na stres.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.