Co jeść na stres?

W stresujących chwilach chętnie sięgamy po fast-food, lub słodycze. Pierwszy instynkt jednak nie zawsze okazuje się być najlepszym doradcą. 

Gamma - Co jeść na stres?

  W stresujących chwilach chętnie sięgamy po fast-food, lub słodycze. Pierwszy instynkt jednak nie zawsze okazuje się być najlepszym doradcą. Choć nie istnieje lek na każde zło, to jest kilka zdrowszych opcji, po które warto sięgnąć w stresujące dni.

  Najlepszym, naturalnym antydepresantem, po jaki można sięgnąć jest kakao w dowolnej formie - ugotowane z mlekiem, lub w postaci gorzkiej czekolady z zawartością kakao powyżej 70%.

  Ponieważ jest ono bogate w magnez, nie tylko poprawia humor, zmniejsza stres ale potrafi nawet uśmierzyć ból mięśni. Magnezu i potasu dostarczą również banany, które w połączeniu z ciemną czekoladą nie tylko uzupełnią braki minerałów, ale sam smak tego duo powinno choć odrobinę poprawić humor.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

   

  Inną opcją będą brokuły, bogate w witaminę B i kwas foliowy znane z właściwości anty-stresowych, które warto połączyć z orzechami nerkowca bogatymi w cynk - minerał pomocny w łagodzeniu stanów lękowych. Najlepszym jednak wyjściem będzie przejście na zdrową, urozmaiconą dietę, bowiem chwilowa poprawa nastroju nie zastąpi długotrwale podniesionej odporności na stres.

  Wprowadzenie do diety zielonych warzyw, orzechów i ryb zawierających kwasy Omega-3, znane z właściwości antydepresyjnych to pierwszy krok do ograniczenia wrażliwości organizmu na stres.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.