Co powoduje stres / stres jak sobie z nim radzić?

Stres w ogromnej większości wypadków nie wynika z zewnętrznych zagrożeń czy okoliczności. Za 90% sytuacji, w których go odczuwamy odpowiedzialne są nasze myśli czy sposób, w jaki interpretujemy fakty. 

Gamma - Co powoduje stres / stres jak sobie z nim radzić?

  Stres w ogromnej większości wypadków nie wynika z zewnętrznych zagrożeń czy okoliczności. Za 90% sytuacji, w których go odczuwamy odpowiedzialne są nasze myśli czy sposób, w jaki interpretujemy fakty.

  Sytuacje, w których zagrożenie i presja, które odczuwamy wiążą się z niezależnymi od nas czynnikami, na przykład groźbą urazu lub pobicia składają się na pozostałe 10%.

  Idzie za tym konkluzja, że większość sytuacji stresowych, których doświadczamy wynika z naszego sposobu postrzegania wydarzeń a ten zawsze można zmienić.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Na przykład, gdy widzimy przed sobą sznur samochodów jadących bardzo wolno, gdy sami się śpieszymy to nie odczuwamy zagrożenia związanego z samym korkiem, presja wynika tutaj z tego, że od razu w naszej głowie pojawia się myśl o tym, co się stanie, jeśli na przykład nie zdążymy dojechać do pracy na czas.

  Źródłem stresu nie są, więc tutaj czynniki zewnętrzne a nasze wyobrażenie o sytuacji, jaką zastaniemy na miejscu. Oczywiście sam mechanizm powodujący w nas uczucie stresu nie jest rzeczą negatywną. Myśl o konsekwencjach naszych niepowodzeń często motywuje nas do efektywniejszej pracy.

  Problem stanowi stres powodowany przez nasze wyobrażenia o konsekwencjach wydarzeń, na które nie mamy żadnego wpływu, lub nadinterpretowanie pewnych faktów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.