Co powoduje stres / stres jak sobie z nim radzić?

Stres w ogromnej większości wypadków nie wynika z zewnętrznych zagrożeń czy okoliczności. Za 90% sytuacji, w których go odczuwamy odpowiedzialne są nasze myśli czy sposób, w jaki interpretujemy fakty. 

29 września 2017
zdjęcie - Co powoduje stres / stres jak sobie z nim radzić?

Stres w ogromnej większości wypadków nie wynika z zewnętrznych zagrożeń czy okoliczności. Za 90% sytuacji, w których go odczuwamy odpowiedzialne są nasze myśli czy sposób, w jaki interpretujemy fakty.

Sytuacje, w których zagrożenie i presja, które odczuwamy wiążą się z niezależnymi od nas czynnikami, na przykład groźbą urazu lub pobicia składają się na pozostałe 10%.

Idzie za tym konkluzja, że większość sytuacji stresowych, których doświadczamy wynika z naszego sposobu postrzegania wydarzeń a ten zawsze można zmienić.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Na przykład, gdy widzimy przed sobą sznur samochodów jadących bardzo wolno, gdy sami się śpieszymy to nie odczuwamy zagrożenia związanego z samym korkiem, presja wynika tutaj z tego, że od razu w naszej głowie pojawia się myśl o tym, co się stanie, jeśli na przykład nie zdążymy dojechać do pracy na czas.

Źródłem stresu nie są, więc tutaj czynniki zewnętrzne a nasze wyobrażenie o sytuacji, jaką zastaniemy na miejscu. Oczywiście sam mechanizm powodujący w nas uczucie stresu nie jest rzeczą negatywną. Myśl o konsekwencjach naszych niepowodzeń często motywuje nas do efektywniejszej pracy.

Problem stanowi stres powodowany przez nasze wyobrażenia o konsekwencjach wydarzeń, na które nie mamy żadnego wpływu, lub nadinterpretowanie pewnych faktów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.