Co powoduje stres?

Na co dzień mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które mogą wywołać stres. Deadline'y, projekty, sytuacja finansowa, problemy zdrowotne czy kłótnie z bliskimi,

zdjęcie - Co powoduje stres?

Na co dzień mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które mogą wywołać stres. Deadline'y, projekty, sytuacja finansowa, problemy zdrowotne czy kłótnie z bliskimi, to tylko kilka najbardziej powszechnych przyczyn długotrwałego stresu.

Choć faktycznie zapalnikiem najczęściej są czynniki zewnętrzne, to niewygodną prawdą jest fakt, że dawka stresu, którą otrzymujemy dostarczamy sobie sami, poprzez nasze podejście i relacje w stosunku do nieprzyjemnych doświadczeń lub nieprzewidzianych zdarzeń. W 99% to właśnie sposób postrzegania świata i tego, co nas spotyka odpowiada za poziom stresu, na jaki będziemy narażeni. Co prawda, w dużej mierze nie leży w naszej mocy zmiana doświadczeń, z jakimi będziemy mieć styczność, na co mamy jednak wpływ, to jak nauczymy się sobie z nimi radzić.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

To ludzka skłonność to nadmiernego analizowania problemu i wyczulenie na negatywną stronę każdego wydarzenia, oraz perfekcjonizm - jedna z głównych przyczyn takich dolegliwości jak depresja, to najczęstsi winowajcy, z którymi walkę nawet ludzie sukcesu muszą toczyć codziennie.

Za stres zatem możemy obwiniać wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, ale prawda jest taka, że nieprzyjemne sytuacje zawsze będą nas spotykały, możemy tylko zmienić nasz sposób postrzegania ich roli w naszym życiu. Z pomocą mogą przyjść takie techniki jak medytacja, regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta, czy nawet regularny odpoczynek z dala od czynnika stresującego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.