Co powoduje stres?

Na co dzień mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które mogą wywołać stres. Deadline'y, projekty, sytuacja finansowa, problemy zdrowotne czy kłótnie z bliskimi,

  Na co dzień mamy do czynienia z wieloma sytuacjami, które mogą wywołać stres. Deadline'y, projekty, sytuacja finansowa, problemy zdrowotne czy kłótnie z bliskimi, to tylko kilka najbardziej powszechnych przyczyn długotrwałego stresu.

  Choć faktycznie zapalnikiem najczęściej są czynniki zewnętrzne, to niewygodną prawdą jest fakt, że dawka stresu, którą otrzymujemy dostarczamy sobie sami, poprzez nasze podejście i relacje w stosunku do nieprzyjemnych doświadczeń lub nieprzewidzianych zdarzeń. W 99% to właśnie sposób postrzegania świata i tego, co nas spotyka odpowiada za poziom stresu, na jaki będziemy narażeni. Co prawda, w dużej mierze nie leży w naszej mocy zmiana doświadczeń, z jakimi będziemy mieć styczność, na co mamy jednak wpływ, to jak nauczymy się sobie z nimi radzić.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  To ludzka skłonność to nadmiernego analizowania problemu i wyczulenie na negatywną stronę każdego wydarzenia, oraz perfekcjonizm - jedna z głównych przyczyn takich dolegliwości jak depresja, to najczęstsi winowajcy, z którymi walkę nawet ludzie sukcesu muszą toczyć codziennie.

  Za stres zatem możemy obwiniać wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, ale prawda jest taka, że nieprzyjemne sytuacje zawsze będą nas spotykały, możemy tylko zmienić nasz sposób postrzegania ich roli w naszym życiu. Z pomocą mogą przyjść takie techniki jak medytacja, regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta, czy nawet regularny odpoczynek z dala od czynnika stresującego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.