Co robić po pracy?

Dla wielu osób praca jest istotną częścią ich życia. Gra ona na tyle ważną rolę, że często przyćmiewa inne jego aspekty.

Gamma - Co robić po pracy?

  Dla wielu osób praca jest istotną częścią ich życia. Gra ona na tyle ważną rolę, że często przyćmiewa inne jego aspekty. Jeżeli nasza praca jest wymagająca, to ciężko jest o niej zapomnieć w momencie, w którym z niej wychodzimy.

  By uniknąć wypalenia zawodowego czy pracoholizmu i zredukować poziom stresu, powinniśmy spróbować wydzielić przynajmniej część naszego dnia na życie osobiste. Na dodatek badania naukowe dowodzą, że robienie sobie przerw od pracy zwiększają naszą produktywność.

  Popołudnie spędzone z rodziną lub przyjaciółmi może dać nam nowe spojrzenie na zadania, z którymi zmagamy się w pracy, zmienić naszą perspektywę tak by do naszych obowiązków podejść w mniej zestresowany sposób.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

   

  Ciekawym sposobem spędzania czasu po pracy może być także aktywność fizyczna. Wysiłek pomoże nam oderwać się od codziennej rutyny, dostarczy niezbędnych nam endorfin i przy okazji pozwoli zadbać o swoje zdrowie. Kluczowe może być także zadbanie o to by dostarczać naszemu organizmowi odpowiednia ilość snu.

  Praca w nocy jest zwykle dużo mniej wydajna niż w dzień, o czym należy pamiętać w obliczu napiętych terminów, gdy zastanawiamy się czy poświęcić jeszcze jedną godzinę na nasze zadanie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.