Co to jest menedżer?

Menedżer to, według definicji, osoba odpowiedzialna za nadzór pewnej określonej grupy zadań, projektu bądź zespołu. To właśnie do niego należy składać raporty z dziennych, tygodniowych lub miesięcznych postępów. 

Gamma - Co to jest menedżer?

  Menedżer to, według definicji, osoba odpowiedzialna za nadzór pewnej określonej grupy zadań, projektu bądź zespołu. To właśnie do niego należy składać raporty z dziennych, tygodniowych lub miesięcznych postępów. W zależności od organizacji dokładny zakres obowiązków menedżera może się różnić.

  W niektórych miejscach, menedżer odpowiedzialny będzie za zespół, jego wyniki, postępy. Będzie nadzorował i kontrolował postępowania, dobierał najlepsze narzędzia motywacyjne i pilnował porządku w zespole, zapewniając warunki sprzyjające pracy.

  W innych organizacjach, menedżer nie będzie posiadał bezpośredniego zespołu podopiecznych, natomiast będzie odpowiedzialny za poszerzenie sprzedaży na rynki zagraniczne.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

   

  Zdarza się, że menedżer, odpowiedzialny za grupę pracowników, również składa raporty starszemu menadżerowi, który może mieć pod sobą kilka, zarządzanych przez niżej postawionych menedżerów grup.

  Najjaśniejszym uproszczeniem roli menedżera jest sięgnięcie po angielską nazwę, którą można przetłumaczyć na "osoba zarządzająca". Nierzadko jednak spotykamy się też z utożsamieniem osoby menedżera z liderem, czyli kimś, kto przewodzi grupą. i tym zwykle jest.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.