Co to jest stres?

Stres jest odpowiedzią naszego ciała na presję i napięte terminy. Gdy jesteśmy zestresowani organizm wydziela mieszankę hormonów i związków chemicznych,

zdjęcie - (the_title())

Stres jest odpowiedzią naszego ciała na presję i napięte terminy. Gdy jesteśmy zestresowani organizm wydziela mieszankę hormonów i związków chemicznych, między innymi adrenalinę i kortyzol, mających ułatwić nam skoncentrowanie się na zadaniu i zwiększyć wydolność ciała i umysłu.

Stres nie musi być, więc rzeczą negatywną, problemem jest jego nadmiar, lub sytuacja, w której odczuwamy go w nieadekwatnych sytuacjach. W środowisku biznesowym stres może prowadzić do wypalenia zawodowego, lub nawet do depresji.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Istotną kwestią z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem jest doprowadzenie do sytuacji, w której pracownicy mają czas i przestrzeń potrzebne do rozładowania napięcia związanego z ich zadaniami w pracy, pomocny może być także krótki urlop przeznaczony na wypoczynek.

Na poziom stresu odczuwanego przez różne osoby wpływ może mieć wiele czynników, począwszy od wytrzymałości psychicznej, przez sytuację osobistą i emocjonalną, aż po atmosferę panującą w ich najbliższym otoczeniu.

Istotną kwestią jest znalezienie czasu i przestrzeni pozwalającej nam się odprężyć, zdystansować od napięcia i presji związanych z pracą. Niektórzy specjaliści sugerują wydzielenie fizycznej przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu, w której nie zajmujemy się pracą, a spędzamy czas na aktywnościach, które sprawiają nam przyjemność. Wytworzenie takiego swoistego azylu pozwala nam w czasie wolnym bardziej odciąć się od pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.