Co to jest stres?

Stres jest odpowiedzią naszego ciała na presję i napięte terminy. Gdy jesteśmy zestresowani organizm wydziela mieszankę hormonów i związków chemicznych,

zdjęcie - (the_title())

  Stres jest odpowiedzią naszego ciała na presję i napięte terminy. Gdy jesteśmy zestresowani organizm wydziela mieszankę hormonów i związków chemicznych, między innymi adrenalinę i kortyzol, mających ułatwić nam skoncentrowanie się na zadaniu i zwiększyć wydolność ciała i umysłu.

  Stres nie musi być, więc rzeczą negatywną, problemem jest jego nadmiar, lub sytuacja, w której odczuwamy go w nieadekwatnych sytuacjach. W środowisku biznesowym stres może prowadzić do wypalenia zawodowego, lub nawet do depresji.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Istotną kwestią z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem jest doprowadzenie do sytuacji, w której pracownicy mają czas i przestrzeń potrzebne do rozładowania napięcia związanego z ich zadaniami w pracy, pomocny może być także krótki urlop przeznaczony na wypoczynek.

  Na poziom stresu odczuwanego przez różne osoby wpływ może mieć wiele czynników, począwszy od wytrzymałości psychicznej, przez sytuację osobistą i emocjonalną, aż po atmosferę panującą w ich najbliższym otoczeniu.

  Istotną kwestią jest znalezienie czasu i przestrzeni pozwalającej nam się odprężyć, zdystansować od napięcia i presji związanych z pracą. Niektórzy specjaliści sugerują wydzielenie fizycznej przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu, w której nie zajmujemy się pracą, a spędzamy czas na aktywnościach, które sprawiają nam przyjemność. Wytworzenie takiego swoistego azylu pozwala nam w czasie wolnym bardziej odciąć się od pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.