Co to komunikacja?

Komunikacja to sztuka przekazywania myśli i emocji w taki sposób, aby odbiorca zrozumiał je zgodnie z intencjami nadawcy.

Gamma - Co to komunikacja?

  Komunikacja to sztuka przekazywania myśli i emocji w taki sposób, aby odbiorca zrozumiał je zgodnie z intencjami nadawcy. Jedną z najbardziej pożądanych i paradoksalnie trudnych do znalezienia kompetencji miękkich jest właśnie tzw. "komunikatywność".

  Terminem tym określa się zdolność do klarownego formułowania myśli, oraz umiejętności interpersonalne.

  Dobra komunikacja to fundament wszelkiego rodzaju relacji międzyludzkich, zwłaszcza w biznesie i to na niej opiera się każdy rodzaj współpracy. To dlatego tak ważnym jest, aby nie tylko sprawnie, zwięźle i klarownie wyrażać swoje myśli, ale też (czego właśnie większości ludzi brakuje), nauczyć się słuchać.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  W końcu celem w procesie komunikowania się jest nie tylko zostać bezbłędnie zrozumianym, ale również dołożyć wszelkich starań, aby samemu wyciągnąć esencję z wypowiedzi rozmówcy zamiast czekać jedynie na wyrażenie własnego zdania.

  W dzisiejszych czasach szybkich, skróconych do minimum komunikatów ludzie tracą umiejętność skupienia uwagi.

  Wysłuchanie pełnej wypowiedzi z nierozproszonym zaangażowaniem i bieżącą analizą jest dziś równie ważne w komunikacji, co jasne przedstawienie własnych myśli. Prowadzenie dialogu to sztuka, którą należy doskonalić, aby nie zastąpić jej monologiem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.