Co to pokolenie?

Pokolenie, czyli grupa ludzi urodzona w podobnych czasach rozwoju technologii, uwarunkowań politycznych, sytuacji ekonomicznej.

Gamma - Co to pokolenie?

  Pokolenie, czyli grupa ludzi urodzona w podobnych czasach rozwoju technologii, uwarunkowań politycznych, sytuacji ekonomicznej. Przyjmuje się, że jedno pokolenie to zbiór osób, które dorosły na przestrzeni około 30 lat - od narodzin do osiągnięcia pełnej dojrzałości przez określoną grupę.

  Co jest niezwykle ważne, to świadomość tego, że każde pokolenie w inny sposób odbierze ten sam komunikat ze względu na uwarunkowania kulturowe, jakie miały miejsce za czasów młodości tych osób. Jest to podstawa sukcesu wielu kampanii, od reklamowych po rekrutację odpowiedniego zespołu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przywództwa i rozwijania swoich kompetencji managerskich? Interesują Cię szkolenia sprzedażowe? Zobacz szkolenia zamknięte i otwarte realizowane w Gammie. Zobacz też: szkolenie dla brygadzistów

   

  W obszarze HR jest wyjątkowo ważne, aby znać choćby uogólnione potrzeby przedstawicieli poszczególnych pokoleń, by z powodzeniem zachęcić ich dopasowaną ofertą pracy i zapewnić środowisko, w którym w pełni wykorzystają swój potencjał.

  Znajomość tła kulturowego każdego z pokoleń to doskonałe narzędzie ułatwiające analizę odbiorców, choć niezwykle uogólniające to wciąż niezrównane w wielu kampaniach reklamowych, lub choćby drogach przekazu informacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.