Czym jest stres i jak z nim walczyć?

Stres to naturalna reakcja organizmu na poczucie niepewności lub zagrożenia. Innymi słowy jest to wynik wypuszczenia do krwioobiegu związków chemicznych w sytuacji wyczucia potencjalnego niebezpieczeństwa

Gamma - Czym jest stres i jak z nim walczyć?

  Stres to naturalna reakcja organizmu na poczucie niepewności lub zagrożenia. Innymi słowy jest to wynik wypuszczenia do krwioobiegu związków chemicznych w sytuacji wyczucia potencjalnego niebezpieczeństwa, które mają zwiększyć wydajność fizyczną i umożliwić tzw. "fight or flight", czyli "walkę lub ucieczkę".

  W zamierzchłych czasach był to niezawodnie działający system, dzięki któremu przetrwała rasa ludzka, ponieważ uniknięcie śmierci wiązało się z zapotrzebowaniem na ogromne pokłady energii i siły. Kiedy energia została wykorzystana a zagrożenie mijało - wszystko wracało do normy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

   

  W dzisiejszych czasach natomiast, ta sama reakcja na potencjalne zagrożenie jest często nieadekwatna, ponieważ odczuwamy stres emocjonalny i psychiczny, który nie wymaga od nas wysiłku fizycznego.

  Skutkuje to narastaniem nadmiernej witalności, która niewykorzystana tworzy presję, czyli właśnie to nieprzyjemne stany lękowe, które nazywamy stresem. Analogicznie, najlepszym sposobem na natychmiastowe zmniejszenie stresu będzie intensywny wysiłek fizyczny, dzięki któremu wyładujemy nadmiar pokładów energii i przestaniemy odczuwać tę presję.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.