Emocje – jak sobie z nimi radzić?

zdjęcie - (the_title())

  Każdy doświadcza wielu emocji. Z jednymi z nich łatwo sobie poradzić, z innymi trudniej. Choć emocje potrafią być obezwładniające - zarówno te pozytywne, jak i negatywne, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z nimi i na zachowanie zimnej krwi.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zidentyfikowanie i nazwanie emocji. Dowiedziono, że nazwanie emocji i spojrzenie na nią analitycznym okiem odbiera dużą część jej siły i pozwala się od niej zdystansować.

  Drugim krokiem jest znalezienie i nazwanie przyczyny tej emocji. Jest to niezwykle ważny krok - nie znając przyczyny smutku, gniewu czy łatwo jest zagubić się w obecnym uczuciu i dać się ponieść emocjom.

  Oba kroki mogą być stosowane zarówno w przypadku pozytywnych jak i negatywnych, przytłaczających emocji. Aby uspokoić ciało i umysł, bardzo przydatne okazują się techniki oddechowe oraz relaksacyjne.

  Szczególnie skutecznym sposobem przywracania uwagi znów do świata otaczającego nas jest skupienie stu procent uwagi na kolejno: 3 dźwiękach, które słyszymy; 3 rzeczach, które widzimy; 3 zapachach, 3 rzeczach, których możemy dotknąć i skupienie na ich teksturze, oraz 3 smakach, które jesteśmy w stanie poczuć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.