Flow, co to znaczy?

Flow w psychologii pozytywnej jest terminem oznaczającym niezwykłą łatwość w osiąganiu celów i dokonywaniu postępów przez klienta i coacha.

Gamma - Flow, co to znaczy?

  Flow w psychologii pozytywnej jest terminem oznaczającym niezwykłą łatwość w osiąganiu celów i dokonywaniu postępów przez klienta i coacha. Ludzie osiągają stan flow w momencie, w którym z powodzeniem wykorzystują swoje silne strony w stanowiących wyzwanie sytuacjach.

  W tym stanie ludzie często czują się dużo bardziej kreatywni, czują, że inspiracja płynie z wewnątrz. By osiągnąć stan flow klient i coach muszą wypracować relację zorientowaną na sukces w realizacji wcześniej wyznaczonych celów przez klienta.

  Muszą także wsłuchiwać się w jego potrzeby, coach powinien doradzać klientowi jak najlepiej je zaspokoić, posługując się budującymi samoświadomość klienta pytaniami. Flow nie może zostać osiągnięte bez poczucia wymiernego postępu w realizacji celu.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

   

  Ważne jest by klient czuł, że jego postawa się zmienia i że następuje wzrost jego motywacji. Istotne jest także by obie strony tej relacji czuły się wolne i autonomiczne wobec siebie. Klient nie powinien czuć, że bez coacha sobie nie poradzi, prowadzi to do postawy zależnej, która wpływa negatywnie na możliwości osiągnięcia celu.

  Flow jest efektem pozytywnej relacji coachingowej, wewnętrzną siłą wspierającą klienta w osiąganiu jego celu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.