Gdzie szukać pracowników?

Kluczową kwestią dla znalezienia dobrego pracownika jest zrozumienie potrzeb osób poszukujących pracy. Istnieją narzędzia pozwalające określić, jakie oferty pracy cieszą się największą

Gamma - Gdzie szukać pracowników?

  Kluczową kwestią dla znalezienia dobrego pracownika jest zrozumienie potrzeb osób poszukujących pracy. Istnieją narzędzia pozwalające określić, jakie oferty pracy cieszą się największą popularnością i jakich warunków oczekują przyszli pracownicy.

  Obecnie duża część przedsiębiorców przeprowadza rekrutację za pośrednictwem różnych portali internetowych. W większości wypadków jest to dobra metoda, lecz jej powodzenie zależy w dużym stopniu od sposobu, w jaki zredagujemy ogłoszenie.

  Powinno być ono maksymalnie przejrzyste, zawierać jak najwięcej informacji dotyczących natury oferowanej posady oraz wymagań stawianych kandydatom. Poza normalnymi portalami, na których zamieszczane są ogłoszenia o pracy, dobrym pomysłem może być także użycie mediów społecznościowych, by dotrzeć do osób poszukujących pracy pasywnie.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

   

  Dobrą praktyką jest poszukiwanie nowych pracowników w szkołach oraz na uczelniach. Ich uczniowie i absolwenci mogą nie mieć jeszcze skrystalizowanej wizji swojej przyszłej kariery i ogłoszenie od potencjalnego pracodawcy może pomóc im dokonać właściwego wyboru i skutkować podjęciem współpracy z naszą firmą. Poszukując nowych pracowników możemy też wykorzystać tych, których już zatrudniamy, nie tylko w dziale kadr.

  Wiele osób może mieć znajomych z podobnymi kompetencjami, na przykład poznanych w toku swojej edukacji, którzy akurat poszukują pracy. Szukając nowych pracowników musimy pamiętać o tym, że nie tylko my, jako pracodawca stawiamy im wymagania, ale także, że nasi kandydaci będą mieć wobec nas pewne oczekiwania.

  By znaleźć najbardziej wartościowe osoby musimy wyjść im naprzeciw.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.