Gdzie szukać pracowników?

Kluczową kwestią dla znalezienia dobrego pracownika jest zrozumienie potrzeb osób poszukujących pracy. Istnieją narzędzia pozwalające określić, jakie oferty pracy cieszą się największą

zdjęcie - (the_title())

Kluczową kwestią dla znalezienia dobrego pracownika jest zrozumienie potrzeb osób poszukujących pracy. Istnieją narzędzia pozwalające określić, jakie oferty pracy cieszą się największą popularnością i jakich warunków oczekują przyszli pracownicy.

Obecnie duża część przedsiębiorców przeprowadza rekrutację za pośrednictwem różnych portali internetowych. W większości wypadków jest to dobra metoda, lecz jej powodzenie zależy w dużym stopniu od sposobu, w jaki zredagujemy ogłoszenie.

Powinno być ono maksymalnie przejrzyste, zawierać jak najwięcej informacji dotyczących natury oferowanej posady oraz wymagań stawianych kandydatom. Poza normalnymi portalami, na których zamieszczane są ogłoszenia o pracy, dobrym pomysłem może być także użycie mediów społecznościowych, by dotrzeć do osób poszukujących pracy pasywnie.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

 

Dobrą praktyką jest poszukiwanie nowych pracowników w szkołach oraz na uczelniach. Ich uczniowie i absolwenci mogą nie mieć jeszcze skrystalizowanej wizji swojej przyszłej kariery i ogłoszenie od potencjalnego pracodawcy może pomóc im dokonać właściwego wyboru i skutkować podjęciem współpracy z naszą firmą. Poszukując nowych pracowników możemy też wykorzystać tych, których już zatrudniamy, nie tylko w dziale kadr.

Wiele osób może mieć znajomych z podobnymi kompetencjami, na przykład poznanych w toku swojej edukacji, którzy akurat poszukują pracy. Szukając nowych pracowników musimy pamiętać o tym, że nie tylko my, jako pracodawca stawiamy im wymagania, ale także, że nasi kandydaci będą mieć wobec nas pewne oczekiwania.

By znaleźć najbardziej wartościowe osoby musimy wyjść im naprzeciw.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.