Jakie witaminy na stres i nerwy

Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. 

zdjęcie - (the_title())

Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. Dowiedziono, że niedobór witaminy D idzie często w parze ze stanami pod depresyjnymi, a uzupełnienie tego braku to pierwszy "ratunek" kiedy doskwiera nam stres.

Oczywiście, najlepszym źródłem witaminy D jest przebywanie na słońcu, ale w aptekach jest dostępna w postaci suplementu. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu witaminy B w organizmie zbalansuje chemię w naszych mózgach i ureguluje pracę neuroprzekaźników, dzięki czemu łatwiej będziemy znosić stres.

Tę natomiast znajdziemy w brokułach, drobiu, jajkach, oraz orzechach. Zauważono z kolei związek między zawartością witaminy C w organizmie psychicznymi i fizycznymi objawami stresu - osoby z wyższą zawartością tej witaminy wykazywały znacznie wyższą odporność na stresujące sytuacje.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Wysoką dawkę kwasu askorbinowego znajdziemy w natce pietruszki, szpinaku, papryce i brokułach. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym składnikiem, którego powinniśmy dostarczać organizmowi szczególnie w okresie wzmożonego stresu są kwasy Omega-3.

Choć nie jest to witamina, to jest wyjątkowe właściwości antydepresyjne są absolutnie niezbędne, aby utrzymać nerwy na wodzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.