Jakie witaminy na stres i nerwy

Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. 

Gamma - Jakie witaminy na stres i nerwy

  Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. Dowiedziono, że niedobór witaminy D idzie często w parze ze stanami pod depresyjnymi, a uzupełnienie tego braku to pierwszy "ratunek" kiedy doskwiera nam stres.

  Oczywiście, najlepszym źródłem witaminy D jest przebywanie na słońcu, ale w aptekach jest dostępna w postaci suplementu. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu witaminy B w organizmie zbalansuje chemię w naszych mózgach i ureguluje pracę neuroprzekaźników, dzięki czemu łatwiej będziemy znosić stres.

  Tę natomiast znajdziemy w brokułach, drobiu, jajkach, oraz orzechach. Zauważono z kolei związek między zawartością witaminy C w organizmie psychicznymi i fizycznymi objawami stresu - osoby z wyższą zawartością tej witaminy wykazywały znacznie wyższą odporność na stresujące sytuacje.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Wysoką dawkę kwasu askorbinowego znajdziemy w natce pietruszki, szpinaku, papryce i brokułach. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym składnikiem, którego powinniśmy dostarczać organizmowi szczególnie w okresie wzmożonego stresu są kwasy Omega-3.

  Choć nie jest to witamina, to jest wyjątkowe właściwości antydepresyjne są absolutnie niezbędne, aby utrzymać nerwy na wodzy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.