Jakie witaminy na stres i nerwy

Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. 

5 października 2017
zdjęcie - Jakie witaminy na stres i nerwy

Choć za poprawę nastroju i odstresowanie odpowiadają głównie minerały, to takie witaminy jak D, B, C mogą pomóc w ciężkich chwilach. Dowiedziono, że niedobór witaminy D idzie często w parze ze stanami pod depresyjnymi, a uzupełnienie tego braku to pierwszy "ratunek" kiedy doskwiera nam stres.

Oczywiście, najlepszym źródłem witaminy D jest przebywanie na słońcu, ale w aptekach jest dostępna w postaci suplementu. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu witaminy B w organizmie zbalansuje chemię w naszych mózgach i ureguluje pracę neuroprzekaźników, dzięki czemu łatwiej będziemy znosić stres.

Tę natomiast znajdziemy w brokułach, drobiu, jajkach, oraz orzechach. Zauważono z kolei związek między zawartością witaminy C w organizmie psychicznymi i fizycznymi objawami stresu - osoby z wyższą zawartością tej witaminy wykazywały znacznie wyższą odporność na stresujące sytuacje.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Wysoką dawkę kwasu askorbinowego znajdziemy w natce pietruszki, szpinaku, papryce i brokułach. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym składnikiem, którego powinniśmy dostarczać organizmowi szczególnie w okresie wzmożonego stresu są kwasy Omega-3.

Choć nie jest to witamina, to jest wyjątkowe właściwości antydepresyjne są absolutnie niezbędne, aby utrzymać nerwy na wodzy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.