Komunikacja bez słów

Często słyszymy, że nasze gesty i mimika zdradzają więcej niż byśmy chcieli przekazać innym. Komunikacja niewerbalna może się opierać albo na świadomych gestach pokazywanych

Gamma - Komunikacja bez słów

  Często słyszymy, że nasze gesty i mimika zdradzają więcej niż byśmy chcieli przekazać innym. komunikacja niewerbalna może się opierać albo na świadomych gestach pokazywanych innym jak na przykład wyciągnięty kciuk, jako forma potwierdzenia lub pochwały dla usłyszanej propozycji.

  W tym wypadku sprawa ma się dość prosto, gesty te pełnią rolę zamienników konkretnych słów lub wyrażeń, by je odczytać wystarczy jedynie znać ich znaczenie w danej kulturze.

  Więcej trudności sprawia nam tak zwana mowa ciała. Wiele subtelnych detali może dostarczyć nam informacji o emocjach, czy ukrytych intencjach danej osoby. Mimowolne skurcze mięśni twarzy zwane mikro ekspresjami są na przykład sposobem naszego ciała na wyrażenie lub przekazanie emocji bez udziału naszej świadomości.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Mowa ciała wyrażaja różne emocje, za przykład może posłużyć tutaj ekspresja z odczytaniem, której nikt nie powinien mieć problemu - uniesienie brwi i lekkie rozwarcie ust wyraża zdumienie.

  Odczytanie mowy ciała wymaga dużych zdolności obserwacyjnych i rozległej wiedzy na ten temat, każdy detal od sposobu ułożenia palców ręki po postawę danego człowieka mogą mieć pewne znaczenie dla wprawnego obserwatora.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.