Komunikacja bez słów

Często słyszymy, że nasze gesty i mimika zdradzają więcej niż byśmy chcieli przekazać innym. Komunikacja niewerbalna może się opierać albo na świadomych gestach pokazywanych

zdjęcie - (the_title())

Często słyszymy, że nasze gesty i mimika zdradzają więcej niż byśmy chcieli przekazać innym. komunikacja niewerbalna może się opierać albo na świadomych gestach pokazywanych innym jak na przykład wyciągnięty kciuk, jako forma potwierdzenia lub pochwały dla usłyszanej propozycji.

W tym wypadku sprawa ma się dość prosto, gesty te pełnią rolę zamienników konkretnych słów lub wyrażeń, by je odczytać wystarczy jedynie znać ich znaczenie w danej kulturze.

Więcej trudności sprawia nam tak zwana mowa ciała. Wiele subtelnych detali może dostarczyć nam informacji o emocjach, czy ukrytych intencjach danej osoby. Mimowolne skurcze mięśni twarzy zwane mikro ekspresjami są na przykład sposobem naszego ciała na wyrażenie lub przekazanie emocji bez udziału naszej świadomości.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.

 

Mowa ciała wyrażaja różne emocje, za przykład może posłużyć tutaj ekspresja z odczytaniem, której nikt nie powinien mieć problemu - uniesienie brwi i lekkie rozwarcie ust wyraża zdumienie.

Odczytanie mowy ciała wymaga dużych zdolności obserwacyjnych i rozległej wiedzy na ten temat, każdy detal od sposobu ułożenia palców ręki po postawę danego człowieka mogą mieć pewne znaczenie dla wprawnego obserwatora.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.