Komunikacja z osobami starszymi

zdjęcie - (the_title())

  Komunikacja z osobami starszymi może być utrudniona pod wieloma względami. Poza oczywistymi przeszkodami, takimi jak gorszy słuch drugiej osoby, brak skupienia, czy nie w pełni zrozumiała mowa, pojawiają się problemy na tle niemal kulturowym. Ogromną różnicą między współczesnymi pokoleniami (ludźmi do pięćdziesiątego roku życia), a osobami starszymi jest nawet sposób zwracania się do drugiej osoby.

  Aby komunikacja z osobami starszymi odbywała się możliwie sprawnie, do ludzi starszych należy mówić z szacunkiem, ponieważ to właśnie do takiego traktowania starszych są oni przyzwyczajeni, a skłonność do używania, nawet w miejscu pracy, potocznego języka w dzisiejszych czasach jest im obca.

  Należy na chwilę wyjść ze swojej roli szybko rozwijającego się człowieka kariery i biznesu i spojrzeć na świat oczami osoby starszej, nie rozumiejącej zdań zawierających w sobie minimum 3 skrótów i 5 obcojęzycznych słów.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

  Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

   

  Rozmawiając z osobą starszą o targetach, deadline'ach, job'ach czy ASAP'ach, nie tylko narażamy rozmówcę na zakłopotanie i zupełne zagubienie, ale także siebie, na bycie niezrozumianym i stratę czasu.

  O czym należy pamiętać, to cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. My też kiedyś będziemy starsi, też wielu rzeczy nie będziemy rozumieć. Nawet w miejscu pracy, menedżer jest dokładnie od tego, aby upewnić się, że pracownik zrozumiał swoje obowiązki i ich wagę.

  Kolejną wskazówką może być, aby zaprzestać wydawania rozkazów, a zwyczajnie poprosić. Jak zostało wspomniane, osoby starsze są przyzwyczajone do pewnego stopnia szacunku, obecnego nawet między bliskimi znajomymi, nie wspominając o relacjach przełożony-pracownik.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.