Konsultant ds. sprzedaży, co robi?

Każda firma i przedsiębiorstwo zarabia oferując jakieś dobra bądź usługi. Oznacza to, że potrzebuje ona kompetentnych osób, które zajmą się promowaniem ich produktu

Gamma - Konsultant ds. sprzedaży, co robi?

  Każda firma i przedsiębiorstwo zarabia oferując jakieś dobra bądź usługi. Oznacza to, że potrzebuje ona kompetentnych osób, które zajmą się promowaniem ich produktu i przeprowadzą rozmowę z potencjalnym klientem. Takimi osobami są właśnie konsultanci do spraw sprzedaży.

  To osoby posiadające szeroki zakres wiedzy o oferowanych przez ich firmy produktach i usługach. Ich podstawowym zdaniem jest nawiązanie i utrzymanie kontaktu z potencjalnym klientem i przedstawienie mu informacji o ofercie ich firmy. Znajomość produktów pozwala konsultantom wypracować odpowiednią strategię pozwalającą zmaksymalizować sprzedaż – na przykład kierując swoją uwagę przede wszystkim na grupę konsumentów najbardziej zainteresowanych zakupem ich dóbr.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

   

  Kluczową kwestią jest także posiadanie wysokich kompetencji interpersonalnych. Muszą oni zainteresować często niechętnych podjęciu rozmowy klientów produktem, którego niekoniecznie potrzebują. Konsultant musi wyczuć, kiedy warto poświęcić czas i energię na rozmowę z nieprzekonanym człowiekiem a kiedy lepiej odpuścić.

  Pracodawcy często przeprowadzają szkolenia dla konsultantów, by mieli oni szansę poznać różne techniki negocjacji i sprzedaży, tak by móc dotrzeć do jak największej ilości osób. Ich pracę rozlicza się najczęściej na bazie wyznaczanych wcześniej ilościowych celów sprzedaży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.