Motywacja do zmiany pracy

zdjęcie - (the_title())

  Jeżeli rozważamy zmianę miejsca pracy lub przekwalifikowanie się to zazwyczaj w naszej głowie pojawia się wiele wątpliwości.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Często, mimo, że nie lubimy naszej pracy, lub czujemy, że nie jest ona szczytem naszych ambicji, trzymamy się jej za wszelką cenę, ze względu na zapewniane przez nią poczucie względnej przynajmniej stabilności finansowej.

  Jeżeli jesteśmy w 100 % zależni finansowo od obecnej posady i nie widzimy żadnej możliwości poza wydarzeniem się, jakiego cudu, to nie uda nam się zmienić pracy.

  Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli tylko będziemy chcieli tego dostatecznie mocno, to istnieją sposoby na to, by utrzymać się przez okres poszukiwania pracy, czy to oszczędzając jak najwięcej pieniędzy czy biorąc kredyt.

  W momencie, w którym uda nam się zabezpieczyć nasze finanse na przynajmniej kilka miesięcy, należy wyznaczyć sobie termin, w którym porzucimy stare miejsce pracy.

  Będzie to trudne, wychodzimy w końcu ze strefy komfortu, bo o ile mogliśmy nie lubić naszej starej posady dawała ona przynajmniej jakieś poczucie stałości, możemy wtedy odczuwać strach przed nieznanym. Należy postarać się przeanalizować te odczucia i zdobyć nad nimi kontrolę. Później pozostaje już tylko znaleźć nowe miejsce pracy i cieszyć się z podjętej decyzji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.