Negatywne emocje – jak sobie z nimi radzić?

Gamma - Negatywne emocje – jak sobie z nimi radzić?

  Emocje to nieodłączny element człowieczeństwa. Bywają negatywne, zdarzają się też pozytywne. Jakby nie spojrzeć na ten temat - emocje są swego rodzaju nawigatorem w świecie, dzięki któremu podświadomość przesyła nam sygnały o sytuacji czy otoczeniu, w którym się znajdujemy.

  Nie jest możliwym zupełnie stłumienie emocji, a nawet nie powinno się do tego dążyć, gdyż nie odczuwanie emocji należy do objawów zaburzeń depresyjnych. Nawet negatywne emocje nadają życiu pewnego smaku i sensu. Jednak kiedy zaczynają przytłaczać - jak sobie z nimi poradzić?

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Przede wszystkim warto zacząć od rozróżnienia emocji od stresu. Jeżeli mamy do czynienia ze stresem - najlepszym rozwiązaniem problemu może okazać się wysiłek fizyczny, a po nim długa kąpiel przy muzyce z ulubioną książką. Jeśli natomiast mówimy o przytłaczającym smutku, zawodzie, złości - sytuacja jest bardziej skomplikowana.

  Oczywiści najlepszym lekiem będzie rozmowa z kimś bliskim, obiad z ukochaną babcią, mamą czy żoną lub dziećmi.

  Nawet mając zły humor, trochę ciepła zawsze jest w stanie odrobinę poprawić humor lub przynajmniej ułatwi poradzenie sobie z tymi emocjami. Jeśli nie ma jednak takiej możliwości lub brak nam w otoczeniu kogoś bliskiego, najlepiej działa skupienie uwagi na innej czynności lub rzeczy. Nie ma nic gorszego niż siedzenie bezczynnie, zatapiając się coraz głębiej we własnym bólu.

  Film, gra, serial, zabawa ze zwierzęciem czy nawet rysowanie lub śpiew mogą okazać się zbawienne, kiedy przytłaczają nas negatywne emocje.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.