Negatywne emocje – jak sobie z nimi radzić?

5 października 2017
zdjęcie - Negatywne emocje – jak sobie z nimi radzić?

Emocje to nieodłączny element człowieczeństwa. Bywają negatywne, zdarzają się też pozytywne. Jakby nie spojrzeć na ten temat - emocje są swego rodzaju nawigatorem w świecie, dzięki któremu podświadomość przesyła nam sygnały o sytuacji czy otoczeniu, w którym się znajdujemy.

Nie jest możliwym zupełnie stłumienie emocji, a nawet nie powinno się do tego dążyć, gdyż nie odczuwanie emocji należy do objawów zaburzeń depresyjnych. Nawet negatywne emocje nadają życiu pewnego smaku i sensu. Jednak kiedy zaczynają przytłaczać - jak sobie z nimi poradzić?

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Przede wszystkim warto zacząć od rozróżnienia emocji od stresu. Jeżeli mamy do czynienia ze stresem - najlepszym rozwiązaniem problemu może okazać się wysiłek fizyczny, a po nim długa kąpiel przy muzyce z ulubioną książką. Jeśli natomiast mówimy o przytłaczającym smutku, zawodzie, złości - sytuacja jest bardziej skomplikowana.

Oczywiści najlepszym lekiem będzie rozmowa z kimś bliskim, obiad z ukochaną babcią, mamą czy żoną lub dziećmi.

Nawet mając zły humor, trochę ciepła zawsze jest w stanie odrobinę poprawić humor lub przynajmniej ułatwi poradzenie sobie z tymi emocjami. Jeśli nie ma jednak takiej możliwości lub brak nam w otoczeniu kogoś bliskiego, najlepiej działa skupienie uwagi na innej czynności lub rzeczy. Nie ma nic gorszego niż siedzenie bezczynnie, zatapiając się coraz głębiej we własnym bólu.

Film, gra, serial, zabawa ze zwierzęciem czy nawet rysowanie lub śpiew mogą okazać się zbawienne, kiedy przytłaczają nas negatywne emocje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.