Negocjacje z ogłoszeniem krok po kroku

Negocjacje z ogłoszeniem to sytuacja, w której złożone zostaje tzw. zamówienie publiczne z zaproszeniem do składania wstępnych ofert przez wykonawców. 

5 października 2017
zdjęcie - Negocjacje z ogłoszeniem krok po kroku

Negocjacje z ogłoszeniem to sytuacja, w której złożone zostaje tzw. zamówienie publiczne z zaproszeniem do składania wstępnych ofert przez wykonawców. Wstępna oferta nie zawiera jednak ceny, dopiero po przeprowadzeniu negocjacji, składający zamówienie zaprasza wybranych wykonawców do złożenia ostatecznych ofert.

Cały proces rozpoczyna się wypuszczeniem przez osobę zamawiającą ogłoszenia z zaproszeniem do składania wniosków przez zainteresowanych udziałem w zamówieniu. Ogłoszenie takie trafia do Urzędu Zamówień Publicznych, można je umieścić na stronie internetowej firmy, lub w innym, ogólnodostępnym miejscu.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

 

Ogłoszenie musi zawierać liczbę wykonawców dopuszczonych do wzięcia udziału w procesie, oraz warunki, które wykonawcy będą musieli spełnić, aby wziąć w nich udział. Następnie wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w negocjacjach, a wybrani przez zamawiającego, składają oferty wstępne, niezawierające ceny.

Wszyscy wykonawcy, których oferty spełniały wszystkie warunki zawarte w ogłoszeniu biorą udział w negocjacjach. Na etapie negocjacji zamawiający może doprecyzować swoje oczekiwania względem zamawianego przedmiotu. Następnie zamawiający zaprasza wybranych wykonawców do składania ofert, którymi pozostają związani.

Następnie oferty są odczytywane w określonym miejscu i terminie i analizowanie, a zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę i do 7 dni od zawiadomienia wykonawcy o wyborze jego oferty zostaje zawarta umowa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.