Odczuwam stres bez powodu

Gamma - Odczuwam stres bez powodu

  Stres odczuwany bez powodu to zdecydowanie coś, czego nie powinno się ignorować. Może to oznaczać nawet zaburzenia lękowe lub depresyjno-lękowe. Objawiają się one właśnie nieustannym poczuciem dyskomfortu psychicznego i poczucia zagrożenia.

  Stres jest reakcją organizmu na niebezpieczeństwo, choć w dzisiejszych czasach nie oznacza to goniącego nas drapieżnika, reakcja jest dokładnie taka sama.

  Problem pojawia się, gdy odczuwamy stres chociaż nie mamy do czynienia z żadną potencjalnie niebezpieczną sytuacją. Długotrwałe odczuwanie stresu jest niezwykle szkodliwe i może prowadzić do załamań nerwowych, wrzodów i innych dolegliwości, a istnienie powodu lub jego brak nie robi żadnej różnicy.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Sposoby radzenia sobie z tego rodzaju nerwami są identyczne jak w przypadku biznesmena po ciężkim dniu pracy - medytacja, gorąca kąpiel, a najlepiej 30 minut aktywności fizycznej.

  Kiedy jednak stres nie ustępuje lub nawraca i nie sposób sobie z nim poradzić, warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż w przypadku zaburzeń lękowych najlepszą taktykę radzenia sobie z nimi dobierze psycholog.

  Nierzadko w takich sytuacjach niezbędne okazuje się także podjęcie terapii lekami, ale pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do psychologa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.