Po co szkolić pracowników

Gamma - Po co szkolić pracowników

  Każdy manager wie, że najważniejszym zasobem, którym dysponuje są jego pracownicy. Bardzo wiele firm poświęca wiele czasu i pieniędzy na proces rekrutacji pracowników, jednak często na tym kończą się ich inwestycje w zasoby ludzkie.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

   

  Istnieją jednak, co najmniej cztery kluczowe powody, dla który należy dbać o szkolenie swoich pracowników:

  • Produktywność- dobrze wyszkolony pracownik lepiej organizuje swoją procę, osiągając tym samym większą efektywność. Każdemu pracodawcy zależy na maksymalnej wydajności jego pracowników, szkolenia mogą pomóc drastycznie ją podnieść.

  • Łatwość w zarządzaniu pracownikami- dobrze wyszkoleni do swoich zadań pracownicy lepiej rozumieją stojące przed nimi wyzwania, w rezultacie łatwiej jest managerowi dojść z nimi do porozumienia i przedstawić im swoje plany i swoją wizję organizacji pracy.

  • Zwiększenie satysfakcji klienta ze świadczonych usług- istnieje wiele szkoleń podnoszących kompetencje społeczne pracowników. Im milszy i łatwiejszy w kontakcie jest nasz personel, tym lepiej odbierana jest nasza firma przez potencjalnych klientów.

  • Zmniejszenie rotacji pracowników- jednym z najczęstszych powodów odejść z pracy jest poczucie braku perspektyw rozwoju. Jeżeli możemy zaoferować naszym pracownikom wartościową ofertę szkoleń, istnieje większa szansa, że będą u nas dłużej pracować. 

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.