Praca po psychologii

Absolwenci psychologii mogę wybierać z wielu możliwych ścieżek kariery. Jedną z głównych jest psychologia kliniczna, wiedza zdobyta w toku studiów służy wtedy pomocy innym z ich problemami

Gamma - Praca po psychologii

  Absolwenci psychologii mogę wybierać z wielu możliwych ścieżek kariery. Jedną z głównych jest psychologia kliniczna, wiedza zdobyta w toku studiów służy wtedy pomocy innym z ich problemami i zaburzeniami psychicznym, nie jest to jednak jedyna możliwość. Coraz większą popularnością cieszy się kariera związana z biznesem.

  Psychologowie są pożądanymi pracownikami działów HR, czy firm zajmujących się badaniem i prognozowaniem rynku. Popularność zyskuje także coaching, metoda zorientowana na rozwój osobisty „tu i teraz”. W każdym z tych wypadków kluczowe jest to by nie kończyć swojej edukacji wraz z obroną pracy dyplomowej. Duże znaczenie mają tutaj kursy i seminaria.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

   

  Psychologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, więc dużym atutem dla absolwentów studiów psychologicznych jest bycie na bieżąco z najnowszymi odkryciami i nowo opracowywanymi metodami.

  Wszystkie ścieżki kariery absolwentów tego kierunku mają jedną wspólną cechę, są zorientowane na pomoc innym w ich rozwoju, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, dlatego tak istotne jest to, żeby nie zaniedbywali oni własnego dokształcania się i zwiększania swoich kompetencji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.