Sposoby na odstresowanie

Każdemu z nas zdarzają się dni, kiedy poprostu mamy dosyć – za dużo telefonów, marudni klienci, kiedy małe niepowodzenia wydają się przybierać monstrualne rozmiary. Nawet, jeśli kochamy swoją pracę, spotykać będziemy się z wyzwaniami.

Gamma - Sposoby na odstresowanie

  Każdemu z nas zdarzają się dni, kiedy poprostu mamy dosyć - za dużo telefonów, marudni klienci, kiedy małe niepowodzenia wydają się przybierać monstrualne rozmiary. Nawet, jeśli kochamy swoją pracę, spotykać będziemy się z wyzwaniami, a w dni, kiedy szczególnie nie mamy szczęścia, te wyzwania skumulują się w jedną dobę.

  Stres w pracy nie musi oznaczać konieczności jej zmiany, czasem wystarczy urlop, długi weekend, krótki wyjazd, albo porostu rozmowa z przełożonym. Wbrew pozorom przełożony to też człowiek i jest duża szansa na to, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż dobry stan psychiczny jego pracowników to jeden kluczy do sukcesu.

  Warto jest więc poinformować go o nadmiernym stresie, a na pewno znajdzie sposób na poprawienie sytuacji.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Kiedy jednak wracamy do pracy po ciężkim dniu z nerwami w strzępach potrzebujemy czegoś na odstresowanie. Wbrew pozorom sięganie po wszelkiego rodzaju używki jest zdecydowanie odradzane - nie zapominajmy, że alkohol to depresant, a papierosy podnoszą ciśnienie, natomiast cukier na dłuższą metę powoduje zmęczenie.

  Idealnym wyjściem będzie zatem przygotowanie relaksującej kąpieli z ulubioną książką i spokojną muzyką w tle - zdecydowanie z dala od telefonu, maila i social media!

  Pozwólmy umysłowi oderwać się od świata zewnętrznego. Nasze oczy też podziękują nam za czas spędzony bez wpatrywania się w ekran.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.