Stres po urlopie

Urlop nie zawsze jest dobrym sposobem radzenia sobie ze stresem w pracy. Jak wynika z badań wiele osób doświadcza bardziej dotkliwego stresu po powrocie z urlopu.

Gamma - Stres po urlopie

  Urlop nie zawsze jest dobrym sposobem radzenia sobie ze stresem w pracy. Jak wynika z badań wiele osób doświadcza bardziej dotkliwego stresu po powrocie z urlopu. Często wynika to z braku pomysłu na to jak po powrocie z wakacji wrócić do swoich codziennych obowiązków.

  W wielu przypadkach urlopowicze doświadczają szoku, gdy po powrocie z relaksujących wakacji do pracy czeka na nich ogrom zadań i spraw narosłych przez okres ich nieobecności.

  Dlatego, by zaoszczędzić sobie stresu, warto przed wyjazdem na upragnione wakacje zrobić listę bieżących spraw i projektów, tak by wiedzieć, od czego zacząć, gdy już przyjdzie nam wrócić do codziennej rutyny biurowych obowiązków.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

   

  Powinniśmy też zadbać o to by niecierpiące zwłoki sprawy przekazać odpowiednim współpracownikom, tak by nie przysparzać firmie i sobie kłopotów związanych na przykład z opóźnieniami w dostawach lub brakiem kontaktu z ważnymi klientami. Dobrą praktyką jest także zamknięcie wszystkich spraw, które możemy.

  Nie warto liczyć na to, że „jakoś to będzie” lub zajmie się tym ktoś inny, najprawdopodobniej wszystkie zaległe rzeczy będziemy musieli odpracować po powrocie, zajmując się jednocześnie bieżącymi kwestiami. Pomocny może być także kontakt z przełożonymi lub kolegami w ostatnich dniach urlopu, możemy dzięki temu dowiedzieć się, co nas czeka po powrocie i dowiedzieć się, co działo się, kiedy sami wypoczywaliśmy.

  Ostatnim krokiem powinno być pozostawienie sobie dnia „buforowego” pozwalającego przyzwyczaić się z powrotem do codzienności, odespać podróż i przygotować się mentalnie na powrót do pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.