Stres po urlopie

Urlop nie zawsze jest dobrym sposobem radzenia sobie ze stresem w pracy. Jak wynika z badań wiele osób doświadcza bardziej dotkliwego stresu po powrocie z urlopu.

2 października 2017
zdjęcie - Stres po urlopie

Urlop nie zawsze jest dobrym sposobem radzenia sobie ze stresem w pracy. Jak wynika z badań wiele osób doświadcza bardziej dotkliwego stresu po powrocie z urlopu. Często wynika to z braku pomysłu na to jak po powrocie z wakacji wrócić do swoich codziennych obowiązków.

W wielu przypadkach urlopowicze doświadczają szoku, gdy po powrocie z relaksujących wakacji do pracy czeka na nich ogrom zadań i spraw narosłych przez okres ich nieobecności.

Dlatego, by zaoszczędzić sobie stresu, warto przed wyjazdem na upragnione wakacje zrobić listę bieżących spraw i projektów, tak by wiedzieć, od czego zacząć, gdy już przyjdzie nam wrócić do codziennej rutyny biurowych obowiązków.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

 

Powinniśmy też zadbać o to by niecierpiące zwłoki sprawy przekazać odpowiednim współpracownikom, tak by nie przysparzać firmie i sobie kłopotów związanych na przykład z opóźnieniami w dostawach lub brakiem kontaktu z ważnymi klientami. Dobrą praktyką jest także zamknięcie wszystkich spraw, które możemy.

Nie warto liczyć na to, że „jakoś to będzie” lub zajmie się tym ktoś inny, najprawdopodobniej wszystkie zaległe rzeczy będziemy musieli odpracować po powrocie, zajmując się jednocześnie bieżącymi kwestiami. Pomocny może być także kontakt z przełożonymi lub kolegami w ostatnich dniach urlopu, możemy dzięki temu dowiedzieć się, co nas czeka po powrocie i dowiedzieć się, co działo się, kiedy sami wypoczywaliśmy.

Ostatnim krokiem powinno być pozostawienie sobie dnia „buforowego” pozwalającego przyzwyczaić się z powrotem do codzienności, odespać podróż i przygotować się mentalnie na powrót do pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.