Stres w pracy jak sobie radzić?

Obecnie na pracownikach ciąży coraz większa presja związana z ich zadaniami. Niektóre posady mogą być tak stresujące, że zaczną wpływać na zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, zwiększając ryzyko wystąpienia chorób. 

29 września 2017
zdjęcie - Stres w pracy jak sobie radzić?

Obecnie na pracownikach ciąży coraz większa presja związana z ich zadaniami. Niektóre posady mogą być tak stresujące, że zaczną wpływać na zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, zwiększając ryzyko wystąpienia chorób. By zminimalizować to ryzyko należy pamiętać o tym by, co jakiś czas skorzystać z możliwości przerwy w pracy.

Jeżeli jesteśmy zmuszeni do zabierania pracy ze sobą do domu, należy dbać o to by nie zajmowała nam ona zbyt wiele czasu, tak byśmy mogli poświęcać go także na odprężające nas aktywności.

Polecanym sposobem radzenia sobie ze stresem jest także bycie w dobrej kondycji fizycznej, osoby, które uprawiają jogging czy chodzą na siłownię odczuwają średnio mniejszą presję niż ich niećwiczący współpracownicy.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Jeżeli odczuwamy stres związany z naszymi zadaniami w pracy nie powinniśmy pozwolić mu zdominować naszą percepcję problemu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zrobienie sobie krótkiej przerwy i dokładne przemyślenie wszystkich możliwych rozwiązań problemu.

Jeśli dojdziemy do wniosku, że problem jest możliwy do rozwikłania i że jesteśmy w stanie zastosować to rozwiązanie nasz poziom stresu powinien znacząco spaść.

By unikać stresu należy, więc dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną a także zawsze szukać rozwiązania naszych problemów na wszelkie możliwe sposoby.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.