Szkolenie BHP poza godzinami pracy

Pracodawca jest w dużej mierze odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w miejscu pracy.

zdjęcie - (the_title())

  Pracodawca jest w dużej mierze odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w miejscu pracy. Ma on więc obowiązek przeprowadzenia szkoleń z zakresu higieny i bezpieczeństwa zarówno przed rozpoczęciem pracy nowego pracownika, jak i okresowych szkoleń bhp podczas pracy zatrudnionych.

  Ponieważ takie szkolenia zajmują często stosunkowo dużo czasu, nasuwa się pytanie, czy możliwe jest przeprowadzenie ich poza godzinami pracy.

  Odpowiedź brzmi: i tak i nie. Szkolenia bezpieczeństwa i higieny pracy są liczone jako godziny spędzone w pracy. Jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzenie ich poza godzinami pracy, pracownik automatycznie nie ma obowiązku uczestniczenia w nich, chociaż pracodawca musi, w świetle prawa, przeszkolić podopiecznych.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

   

  Jeśli jednak szkolenia poza godzinami odbędą się, a pracownicy wezmą w nich udział, to zgodnie z  Kodeksem

  Pracy, czas spędzony w biurze poza podstawowymi godzinami biurowymi jest liczony jako tzw. nadgodziny, a więc pracownikom należy się dodatkowe wynagrodzenie za ten czas. Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu mamy pewność, że pracownicy pozyskają potrzebną wiedzę z zakresu bhp jest zapewnienie szkoleń w godzinach pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.