Szkolenie BHP poza godzinami pracy

Pracodawca jest w dużej mierze odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w miejscu pracy.

5 października 2017
zdjęcie - Szkolenie BHP poza godzinami pracy

Pracodawca jest w dużej mierze odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom w miejscu pracy. Ma on więc obowiązek przeprowadzenia szkoleń z zakresu higieny i bezpieczeństwa zarówno przed rozpoczęciem pracy nowego pracownika, jak i okresowych szkoleń bhp podczas pracy zatrudnionych.

Ponieważ takie szkolenia zajmują często stosunkowo dużo czasu, nasuwa się pytanie, czy możliwe jest przeprowadzenie ich poza godzinami pracy.

Odpowiedź brzmi: i tak i nie. Szkolenia bezpieczeństwa i higieny pracy są liczone jako godziny spędzone w pracy. Jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzenie ich poza godzinami pracy, pracownik automatycznie nie ma obowiązku uczestniczenia w nich, chociaż pracodawca musi, w świetle prawa, przeszkolić podopiecznych.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Jeśli jednak szkolenia poza godzinami odbędą się, a pracownicy wezmą w nich udział, to zgodnie z  Kodeksem

Pracy, czas spędzony w biurze poza podstawowymi godzinami biurowymi jest liczony jako tzw. nadgodziny, a więc pracownikom należy się dodatkowe wynagrodzenie za ten czas. Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu mamy pewność, że pracownicy pozyskają potrzebną wiedzę z zakresu bhp jest zapewnienie szkoleń w godzinach pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.