Zarządzanie projektami krok po kroku

Aby w pełni zrozumieć pojęcie zarządzania projektami, należy wpierw zdefiniować czym dokładnie jest projekt.

Gamma - Zarządzanie projektami krok po kroku

  Aby w pełni zrozumieć pojęcie zarządzania projektami, należy wpierw zdefiniować czym dokładnie jest projekt. Tym mianem określa się przedsięwzięcie ze z góry określoną datą początkową i końcową, oraz pożądanym wynikiem, którym może być utworzenie i wypuszczenie na rynek unikatowego, czyli nie rutynowego i nie wypuszczanego regularnie produktu lub usługi.

  Przykładem projektu może być wprowadzenie produktu/usługi na rynek zagraniczny, wypuszczenie nowego rodzaju urządzenia czy wybudowanie biurowca. Zarządzanie projektem, będzie więc wykorzystaniem wiedzy i ekspertyzy w celu doprowadzenia do finalizacji przedsięwzięcia zgodnie z wymogami i w określonym terminie.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

   

  Składa się na to 5 podstawowych etapów. Pierwszym krokiem jest powstanie idei i inicjacja projektu, czyli rozważenie za i przeciw, dokładna analiza pomysłu i decyzja końcowa.

  W kolejnym kroku pomysł zostaje przeniesiony na papier, rozrysowany, spisany, a następnie rozłożony na czynniki pierwsze. Na tym etapie powstaje zarys projektu, plan budżetowy, tworzony jest grafik i określane są potrzebne środki.

  W kolejnym kroku następuje podział obowiązków, a zespoły zostają zaopatrzone we wszelkie potrzebne dane i szczegółowe informacje dotyczące projektu, potrzebne do wykonywania zadań związanych z przedsięwzięciem.

  W czwartym etapie, osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem nadzoruje egzekucję planu, kontroluje postępy, oraz analizuje ich przebieg względem grafiku, który może wymagać od menadżera wprowadzenia niezbędnych zmian.

  Ostatnim, najważniejszym etapem jest domknięcie projektu, ocena końcowego wyniku przez klienta, zostają dokonane poprawki, oraz dostarczenie projektu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.