Zarządzanie projektami krok po kroku

Aby w pełni zrozumieć pojęcie zarządzania projektami, należy wpierw zdefiniować czym dokładnie jest projekt.

zdjęcie - (the_title())

Aby w pełni zrozumieć pojęcie zarządzania projektami, należy wpierw zdefiniować czym dokładnie jest projekt. Tym mianem określa się przedsięwzięcie ze z góry określoną datą początkową i końcową, oraz pożądanym wynikiem, którym może być utworzenie i wypuszczenie na rynek unikatowego, czyli nie rutynowego i nie wypuszczanego regularnie produktu lub usługi.

Przykładem projektu może być wprowadzenie produktu/usługi na rynek zagraniczny, wypuszczenie nowego rodzaju urządzenia czy wybudowanie biurowca. Zarządzanie projektem, będzie więc wykorzystaniem wiedzy i ekspertyzy w celu doprowadzenia do finalizacji przedsięwzięcia zgodnie z wymogami i w określonym terminie.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Zobacz nasze szkolenia np.:

 

Składa się na to 5 podstawowych etapów. Pierwszym krokiem jest powstanie idei i inicjacja projektu, czyli rozważenie za i przeciw, dokładna analiza pomysłu i decyzja końcowa.

W kolejnym kroku pomysł zostaje przeniesiony na papier, rozrysowany, spisany, a następnie rozłożony na czynniki pierwsze. Na tym etapie powstaje zarys projektu, plan budżetowy, tworzony jest grafik i określane są potrzebne środki.

W kolejnym kroku następuje podział obowiązków, a zespoły zostają zaopatrzone we wszelkie potrzebne dane i szczegółowe informacje dotyczące projektu, potrzebne do wykonywania zadań związanych z przedsięwzięciem.

W czwartym etapie, osoba odpowiedzialna za zarządzanie projektem nadzoruje egzekucję planu, kontroluje postępy, oraz analizuje ich przebieg względem grafiku, który może wymagać od menadżera wprowadzenia niezbędnych zmian.

Ostatnim, najważniejszym etapem jest domknięcie projektu, ocena końcowego wyniku przez klienta, zostają dokonane poprawki, oraz dostarczenie projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.