Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach

Gamma - Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach

  Jeżeli znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej lub ekonomicznej nie możemy dać stresowi zawładnąć naszym życiem. Chociaż może on wydawać się przytłaczający i niemożliwy do pokonania, to ważne jest to by spróbować podjąć wysiłek prowadzący do przezwyciężenia naszej trudnej sytuacji.

  Jeżeli znajdujemy się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, a doniesienia medialne o stanie gospodarki nie są pocieszające powinniśmy spróbować się od nich odciąć.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Czytanie o kolejnych krachach na światowych giełdach nie poprawi naszej sytuacji. Należy podjąć próbę ograniczenia przyswajanych informacji jedynie do tych, które dotyczą nas i naszych bliskich.

  W ten sposób unikniemy podejmowania pochopnych decyzji dyktowanych chwilą paniką na rynku, i oszczędzimy sobie stresu oraz strat finansowych. Zidentyfikowanie czynników finansowych odpowiedzialnych za odczuwany przez nas dyskomfort stanowi pierwszy krok do ich eliminacji.

  Rozpisz wszystkie sposoby, w jaki ty i twoja rodzina możecie spróbować ograniczyć wydatki lub znaleźć dodatkowe źródła dochodu.

  Może się okazać, że po redukcji wydatków twoja sytuacja nie jest wcale tak ciężka. Należy także pamiętać o tym by rozładowywać stres w zdrowy sposób. Relaksująca przerwa spędzona na oglądaniu ulubionego serialu to nie tylko zdrowszy sposób na odprężenie się niż palenie lub alkohol, ale także tańszy.

  W trudnej sytuacji powinniśmy postarać się zrezygnować ze złych nawyków. Jeżeli jednak czujemy, że nie poradzimy sobie sami z naszą sytuacją powinniśmy poszukać pomocy profesjonalistów, doradców kredytowych, lub psychologa zależnie od potrzeb.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.