Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach

zdjęcie - Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach

Jeżeli znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej lub ekonomicznej nie możemy dać stresowi zawładnąć naszym życiem. Chociaż może on wydawać się przytłaczający i niemożliwy do pokonania, to ważne jest to by spróbować podjąć wysiłek prowadzący do przezwyciężenia naszej trudnej sytuacji.

Jeżeli znajdujemy się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, a doniesienia medialne o stanie gospodarki nie są pocieszające powinniśmy spróbować się od nich odciąć.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Czytanie o kolejnych krachach na światowych giełdach nie poprawi naszej sytuacji. Należy podjąć próbę ograniczenia przyswajanych informacji jedynie do tych, które dotyczą nas i naszych bliskich.

W ten sposób unikniemy podejmowania pochopnych decyzji dyktowanych chwilą paniką na rynku, i oszczędzimy sobie stresu oraz strat finansowych. Zidentyfikowanie czynników finansowych odpowiedzialnych za odczuwany przez nas dyskomfort stanowi pierwszy krok do ich eliminacji.

Rozpisz wszystkie sposoby, w jaki ty i twoja rodzina możecie spróbować ograniczyć wydatki lub znaleźć dodatkowe źródła dochodu.

Może się okazać, że po redukcji wydatków twoja sytuacja nie jest wcale tak ciężka. Należy także pamiętać o tym by rozładowywać stres w zdrowy sposób. Relaksująca przerwa spędzona na oglądaniu ulubionego serialu to nie tylko zdrowszy sposób na odprężenie się niż palenie lub alkohol, ale także tańszy.

W trudnej sytuacji powinniśmy postarać się zrezygnować ze złych nawyków. Jeżeli jednak czujemy, że nie poradzimy sobie sami z naszą sytuacją powinniśmy poszukać pomocy profesjonalistów, doradców kredytowych, lub psychologa zależnie od potrzeb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.