Życie bez stresu

Gamma - Życie bez stresu

  Czy możliwe jest, by istniał styl życia pozwalający zupełnie wyeliminować stres? Tak, jednak żyjąc w wielkim mieście, piastując odpowiedzialne stanowiska i będąc zmuszonym by pracować na swoje utrzymanie, codziennie napotykamy różne problemy, które zwykle wiążą się ze stresem.

  Ludzie są jednak przystosowani do tego, by sobie z tym radzić. Istnieją dwa rodzaje stresu: krótkotrwały i chroniczny.

  Krótkotrwały stres to w rzeczywistości efekt wydzielenia się adrenaliny, w reakcji na bezpośrednie zagrożenie. Jest to reakcja instynktowna, nie mamy na nią wpływu i nie możemy jej zapobiec.

  Gdy mówimy o życiu w stresie, najczęściej chodzi nam o jego długotrwałe odczuwanie, czyli stres chroniczny powodowany wydzielaniem się innego hormonu-Kortyzolu. Takiego bmożemy uniknąć, i praktycznie wyeliminować go z naszego życia.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Podstawowym krokiem, jaki należy w tym celu podjąć jest dobra organizacja naszej pracy. Nie powinniśmy brać na swoje barki zbyt wiele oraz ścigać się z terminami. Pomocne może być także zadbanie o to, by od czasu do czasu oderwać się od pracy choćby na kilka godzin, zająć się czymś, co sprawia nam przyjemność.

  Ważne jest także to by utrzymywać się we względnie dobrej formie fizycznej, wysypiać się, regularnie jeść, oraz od czasu do czasu zdecydować się na aktywność fizyczną.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.