Życie bez stresu

17 października 2017
zdjęcie - Życie bez stresu

Czy możliwe jest, by istniał styl życia pozwalający zupełnie wyeliminować stres? Tak, jednak żyjąc w wielkim mieście, piastując odpowiedzialne stanowiska i będąc zmuszonym by pracować na swoje utrzymanie, codziennie napotykamy różne problemy, które zwykle wiążą się ze stresem.

Ludzie są jednak przystosowani do tego, by sobie z tym radzić. Istnieją dwa rodzaje stresu: krótkotrwały i chroniczny.

Krótkotrwały stres to w rzeczywistości efekt wydzielenia się adrenaliny, w reakcji na bezpośrednie zagrożenie. Jest to reakcja instynktowna, nie mamy na nią wpływu i nie możemy jej zapobiec.

Gdy mówimy o życiu w stresie, najczęściej chodzi nam o jego długotrwałe odczuwanie, czyli stres chroniczny powodowany wydzielaniem się innego hormonu-Kortyzolu. Takiego bmożemy uniknąć, i praktycznie wyeliminować go z naszego życia.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

 

Podstawowym krokiem, jaki należy w tym celu podjąć jest dobra organizacja naszej pracy. Nie powinniśmy brać na swoje barki zbyt wiele oraz ścigać się z terminami. Pomocne może być także zadbanie o to, by od czasu do czasu oderwać się od pracy choćby na kilka godzin, zająć się czymś, co sprawia nam przyjemność.

Ważne jest także to by utrzymywać się we względnie dobrej formie fizycznej, wysypiać się, regularnie jeść, oraz od czasu do czasu zdecydować się na aktywność fizyczną.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.