17 śmiertelnych błędów szefa

zdjęcie - (the_title())

  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński, prezes firmy Astra Tech, wiedział, że ta skrzynka będzie ostatnią rzeczą na jaką patrzy. Zostało mu tylko kilka minut…”.

  Jak sugeruje sam tytuł, podręcznik skupia się na najczęstszych błędach popełnianych przez menedżerów i dyrektorów dużych firm. Opisuje sytuacje, kiedy w wyniku niedociągnięć i błędnych kroków szefostwa przedsiębiorstwa narażone są na ogromne straty nie tylko finansowe, ale też związane z reputacją i pozycją na rynku. Jego autor, Rafał Szczepanik, w swojej analizie błędów opierał się na badaniu przeprowadzonym przez jego firmę: „Największe błędy polskich menedżerów 2001-2004”, a także na swoim własnym doświadczeniu zdobytym w trakcie kariery. Nie ogranicza się on jedynie do opisywania błędów – oferuje nam też liczne wskazówki, jak ich w przyszłości uniknąć oraz na co zwracać uwagę podczas kreowania wizerunku firmy i jej zespołu.

  Powyższy cytat pokazuje nam, że lektura nie przybiera tradycyjnej formy podręcznika. Autor tworzy opowieść o fikcyjnej firmie Astra Tech i to na jej podstawie opisuje wszystkie typowe błędy popełniane przez dyrektorów. Historia ta ma znacznie więcej wątków kryminalnych, przez co całość tworzy oryginalny, wciągający scenariusz. Dzięki temu książkę czyta się szybko, a przy tym można zaopatrzyć się w praktyczną, aktualną wiedzę z zakresu zarządzania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wybierz nasze szkolenia.

  Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.  W polskich realiach myślą przewodnią większości pracowników i przedsiębiorców jest wpajane im przekonanie o tym, że szef ma zawsze rację. Okazuje się, że jest to jeden wielki absurd, a jednocześnie przyczyna licznych problemów, z którymi borykają się polskie firmy. Rafał Szczepanik dokonuje podziału błędów menedżerskich na dwie kategorie: błędy miękkie i twarde.

  Błędy miękkie dotyczą kultury firmy i komunikacji między pracownikami. Oto niektóre z nich: nieodpowiednie komunikowanie się współpracowników, rozsiewanie plotek, źle zorganizowane spotkania, kierowanie się trendami przy wyborze metod zarządzania, przekonanie o nieomylności i ignorowanie potrzeb klienta.

  Błędy twarde dotyczą strategii przedsiębiorstwa. Wyróżniamy tu między innymi: skupienie się na własnych interesach a nie na samej firmie, brak odpowiednich kompetencji i wiedzy skutkujące pochopnymi, nieprzemyślanymi decyzjami, z których nie wyciąga się prawidłowych wniosków, niechęć do zmian i jakichkolwiek poprawek mających na celu dalszy rozwój przedsiębiorstwa, brak ściśle określonej strategii i planu działania.

  Książka „17 śmiertelnych błędów szefa” to obowiązkowa pozycja, dzięki której menedżerowie nie będą popełniać klasycznych błędów, które mogą zniszczyć strukturę i kulturę firmy na dobre. Wyciąganie wniosków ze swoich pomyłek jest cenną umiejętnością, ponieważ ułatwia nam prognozowanie przyszłości i podejmowanie lepszych decyzji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.