When:

Gamma - When:

  Daniel H. Pink, autor bestsellerowych książek „Drive” i „To Sell Is Human”, odkrywa przed nami naukowe sekrety dobrego zarządzania czasem tak, aby lepiej funkcjonować w pracy, szkole i w domu.

  Wszyscy wiedzą, że czas jest wszystkim. Niestety, niewiele wiemy o jego odpowiednim gospodarowaniu. Nasze życie to niezliczona ilość sytuacji, w których podstawowym pytaniem, jakie sobie zadajemy jest: „kiedy?”. Kiedy założyć firmę, kiedy zaplanować zajęcia szkolne, kiedy zacząć traktować kogoś na poważnie. Często podejmujemy te decyzje opierając się na wrodzonej intuicji i wyczuciu. Czas często nazywany jest sztuką. W książce „When: The Scientific Secrets of Perfect Timing”, Pink udowadnia nam, że jest to tylko i wyłącznie nauka.
  Książka została podzielona na trzy części: „The Day”, „Beginnings, Endings and In Between” i „Synching and Thinking”.

  Opierając się na bogatej historii badań z zakresu biologii, psychologii i ekonomii, Pink pokazuje czytelnikom, jak żyć i pracować w satysfakcjonujący nas sposób, a tym samym jak osiągnąć życiowy sukces. Jak możemy wykorzystać pewne ukryte wzorce naszego dnia, aby go lepiej zaplanować? Dlaczego przerwy w nauce pomagają uczniom zdobywać lepsze wyniki w nauce? Jak możemy przekształcić trudny początek w świeży start? Dlaczego powinniśmy unikać wizyt w szpitalu po południu? Dlaczego śpiewanie w tym samym czasie z innymi ludźmi jest bardzo skutecznym ćwiczeniem? I jaki moment jest odpowiedni, aby zrezygnować z pracy, zmienić zawód albo wziąć ślub?

  Pink uważa, że niezależnie od kultury i dziennych rytuałów ludzi, nasze nastroje podążają za pewnym rygorystycznym wzorcem, który jest „kluczowy, nieoczekiwany i odkrywczy” według autora. Uważa on, że jakość podejmowanych przez nas decyzji jest nierozerwalnie związana z czasem. Przede wszystkim, poranek to dobry moment do oceny pewnych sytuacji i wyciągania wniosków. Według niego popołudnie nie jest odpowiednim czasem na takie czynności, ponieważ wiele badań wykazało, że ludzie najlepiej funkcjonują właśnie rano, a po południu efektywność ich pracy maleje.

  Za przyczynę tego wskazuje fakt, że kiedy się budzimy, temperatura naszego ciała jest relatywnie niska i dopiero potem zaczyna rosnąć. Rosnąca temperatura stopniowo podnosi poziom naszej energii i czujności, przez co usprawnia nasze „funkcjonowanie, zdolność do koncentracji i siłę dedukcji”. Rano stajemy się więc bardziej skupieni i czujni, aż dochodzimy do takiego momentu, kiedy poziom naszej energii zaczyna spadać, po to, aby powrócił do wcześniejszej pozycji wieczorem.

  Ta tendencja ma bardzo ważne konsekwencje, na co warto zwrócić uwagę. Na przykład w szkołach, w których jest ograniczona ilość komputerów, część dzieci musi rozwiązywać testy rano, a część po południu. Ten podział czasowy ma wpływ na oceny uczniów. Jedno z badań pokazało, że wyniki dzieci z popołudnia są znaczne słabsze od tych należących do dzieci z porannej zmiany.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.  Pink wydobywa najnowsze wyniki badań oraz dane związane z gospodarowaniem czasu i łączy je w fascynującą książkę, pełną ciekawych historii i praktycznych wskazówek, umożliwiających czytelnikom zapoznanie się z aspektami mającymi wpływ na bogatsze życie, w które jesteśmy w pełni zaangażowani.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.