A Good Time to be a Girl

Gamma - A Good Time to be a Girl
  Minęło 5 lat odkąd kobiety zostały zachęcone do tego, by „włączyć się do gry” (eng. „Lean In” – książka Sheryl Sandberg). Przez ten czas, świat uległ transformacji, jakiej nikt by się nie spodziewał. Ale dlaczego ktokolwiek powinien „włączyć się” do przestarzałego, patriarchalnego systemu? Dlaczego nie zmienimy tego raz a porządnie, aby nam wszystkim wyszło to na dobre?  Helena Morrissey w swojej książce „A Good Time to be a Girl” pokazuje, jak możemy doprowadzić do kolejnego przełomu w społeczeństwie XXI wieku.

  W oparciu o doświadczenie zdobyte podczas pracy na stanowisku CEO, wychowywania dziewiątki dzieci i nadzorowania wpływowego Klubu 30%, który organizuje kampanie na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn w zarządach przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, Morrissey stworzyła pewnego rodzaju manifest. Apeluje w nim o nowe metody pracy, życia, miłości i zakładania rodzin dla wszystkich, nie tylko dla kobiet. Poprzez stworzenie wielkiej rozprawy na temat różnorodności i różnic w każdym miejscu pracy, pokazuje, jak możemy razem stać się mądrzejsi i znacznie rozbudować naszą definicję sukcesu. Równouprawnienie płci, jej zdaniem, jest istotną siłą napędową dla dobrze prosperującej gospodarki i częściowym rozwiązaniem wielu problemów, z którymi musimy mierzyć się każdego dnia.

  Jej podejście do całej sytuacji nie ma na celu jedynie szkolić kobiety poprzez wprowadzanie nowych metod pracy, dzięki którym poczują się znacznie bardziej potrzebne. Zamiast tego, książka uczy nas, jak odnaleźć się na nowo w tej „grze” – nie kosztem mężczyzn, ale w prawidłowy sposób, bardzo ważny w erze cyfrowej. To świetny przewodnik prowadzący do sukcesu, z którego może skorzystać każdy z nas.
  Morrissey napisała bardzo szczerą, pouczającą książkę opierającą się na jej głównych celach, którymi są, przede wszystkim, zapewnienie równowagi płciowej i zmodernizowanie metod pracy, a także na jej osobowości. Już prawie zaczynamy współczuć pewnej nauczycielce, kiedy Morrissey mówi, że jej córka Flo, utalentowany muzyk, myśli o porzuceniu uniwersytetu na rzecz szkoły artystycznej. Nauczycielka odpowiada: „Ale może jej się to nie udać”. „Ale może też odnieść sukces”, odpowiada Morrissey. Żaden z jej synów, zaznacza, nigdy nie został w ten sposób do czegoś zniechęcony.

  Dla tych, którzy są zainteresowani tym, jak wychowywać taką gromadkę dzieci i nadal podążać ścieżką kariery usłaną samymi osiągnięciami, autorka przygotowała kilka wskazówek. Richard, mąż Morrissey, który porzucił swój zawód dziennikarza finansowego, aby stać się tatą na pełen etat, na pewno się do tego przyczynił, tak samo jak babcia Paula oraz, osiągnięta na tym ostatnim szczeblu kariery, dobra płaca.

  Poproszono więc dzieci autorki, aby wypowiedziały się o tym, co sądzą o dorastaniu w domu, gdzie tradycyjne role rodziców zostały zupełnie odwrócone oraz czy posiadanie tak licznego rodzeństwa wpłynęło na ich poglądy dotyczące płci. Czytelnik chce również wiedzieć, czy dobrze się ze sobą dogadują oraz jak to jest siadać do wspólnego posiłku codziennie o 11?

  To jest natomiast kolejna rola tej książki. Morrissey określa swoje stanowisko wobec równowagi płci i posiada przy tym mocne argumenty. To, co dodatkowo umacnia jej pozycję w sprawie to jej życiowa historia – jest ona osobą, która osiągnęła szczyt kariery i uczyniła to, wychowując dziewiątkę dzieci. Wszystko zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie. I nadal coraz bardziej pnie się do góry.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.