Coaching

Gamma - Coaching

  Trening efektywności” stanowi biblię w dziedzinie coachingu i produkt, na którym opierają się wszyscy współcześni trenerzy. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, jak odblokować ludzki potencjał i zmaksymalizować wydajność pracowników. To przejrzysta, spójna, praktyczna i przyjazna dla czytelników lektura.

  Autorzy sięgają korzeni coachingu, skupiają się przede wszystkim na psychologii transpersonalnej, czyli na modelu przydatnym do rozwoju osobistego i zagłębienia się w techniki trenerskie. Rozdziały dotyczące inteligencji emocjonalnej i wysokowydajnego przywództwa uzupełniają brakującą wiedzę, a czytelnicy dowiadują się również o przyszłości coachingu i jego roli w rozwoju kształcenia, czy relacji między ludźmi w miejscu pracy. Może on pomóc w tych najgorszych, kryzysowych sytuacjach w firmie.

  Okazuje się, że inteligencja emocjonalna oraz duchowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem trenerów i nabierają one coraz większego znaczenia dla coachingu. Pracownicy mają wyższe wymagania co do warunków pracy, częściej też zadają sobie pytanie o sens i znaczenie wykonywanego zawodu. Od coachów wymagają więc nabycia odpowiednich umiejętności, aby takie problemy umieć rozwiązywać. Autor poddaje je szczegółowym badaniom i radzi, w jaki sposób je rozwijać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wykorzystaj najlepiej jeden z podstawowych zasobów w firmie, którym jest czas. Dowiedz się jak zarządzać swoim czasem tak by pracować efektywnie, a jednocześnie minimalizować wydatkowanie energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń otwartych z zakresu efektywności osobistej:  Coaching to sposób zarządzania, traktowania ludzi, sposób myślenia i bycia. W ostatnich latach rozwinął się tak mocno, że uznawany jest za zawód nieoceniony, idealnie dopasowany do naszych czasów. Czwarta edycja popularnej książki Whitemore’a znacznie poszerza jego granice. Dobre zdolności coachingowe wymagają odpowiedniego zrozumienia tematu oraz dużo praktyki, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać jego potencjał. W tej wersji podręcznika znajdziemy jasno objaśnione zasady, na których coaching się opiera, dodatkowo są one zilustrowane i podparte przykładami z biznesu i sportu, potwierdzającymi jego efektywność.

  Przedstawiono również system GROW (Goals – cele, Reality – rzeczywistość, Options – opcje, Will – wola). Autorzy opisują cały jego proces, wyjaśniają czym tak naprawdę jest coaching sam w sobie, w jakich celach może być używany, kiedy i w jakich ilościach powinien być wykorzystywany oraz komu może służyć najlepiej.

  Książka została podzielona na cztery części: „Zasady coachingu”, „Coaching w praktyce”, „Przywództwo zorientowane na wysoką skuteczność”, „Transformacja poprzez coaching transpersonalny”. Został do niej dołączony specjalny glosariusz z pojęciami z zakresu coachingu. Dzięki temu czytelnicy zapoznają się z szerokim zakresem umiejętności trenerskich i wszystko to mają zebrane w jednym miejscu.

  W tej wersji książki, część trzecia jest nastawiona na praktykę znacznie bardziej, niż poprzednie edycje. Zawiera rozdziały dotyczące zadawania pytań, słuchania, wcześniej wspomnianego modelu GROW oraz zaktualizowane ćwiczenia używane przez ludzi na całym świecie, pochodzące prosto z prestiżowego programu Coaching – Trening Efektywności.

  Pomagają one rozwijać podstawowe umiejętności, ucząc coachingu przez doświadczenie – obecnie jest to technika uznawana za najefektywniejszy sposób nauki. Dialogi, studia przypadków wyraźnie obrazują nam to, jak coaching zwiększa naszą efektywność oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę w sytuacjach codziennych, kiedy musimy wykazać się zdolnościami przywódczymi.

  Autor uważa, że w biznesie nie istnieje sposób na szybkie rozwiązywanie problemów, a coaching powinien opierać się przede wszystkim na wiedzy i wykorzystaniu jej w praktyce. Zapewnia, że po lekturze nie staniemy się od razu ekspertami w dziedzinie, ale zdamy sobie sprawę z tego, jak duży potencjał drzemie w coachingu i znajdziemy chęci na to, aby lepiej poznać samego siebie. To może przełożyć się na nasze wyniki zarówno w życiu osobistym, jak i w biznesie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.