Empowerment

Gamma - Empowerment

  Lojalność klienta to złoty standard w biznesie. To nie to samo co satysfakcja konsumenta – usatysfakcjonowani  klienci niekoniecznie dokonają ponownego zakupu. Złotym Graalem biznesu jest zdecydowanie budowanie lojalności. Ale jest jedna pułapka. Nie zdobędziesz lojalnych klientów bez zaangażowanych pracowników.  

  Ludzie spędzają ponad 30% swojego czasu na zajęciach związanych stricte z ich pracą. Mówimy tu o czasie spędzanym z daleka od rodziny, przyjaciół oraz na innych aktywnościach. Badania z Instytutu Gallupa dowodzą, że 91% pracowników jest albo niezaangażowanych w swoją pracę, albo aktywnie niezaangażowanych, co oznacza, że po prostu jej nienawidzą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


  Główną przyczyną tych wyników jest fakt, że zarząd nie ufa swoim ludziom. I jest to bardzo przykre, ponieważ klienci chcą, żeby teraz się coś działo. A jeśli twoi pracownicy nie są upoważnieni do podejmowania jakichkolwiek decyzji, cały proces działania staje się znacznie bardziej zawiły, co bardzo szybko powoduje frustrację klientów. Wszyscy chcą wykonywać „dobrą robotę”, ale większość ludzi nie znajduje się w odpowiednich miejscach, więc muszą wykorzystywać swoje słabości jako główne atuty. Zarząd wybiera nieodpowiednich ludzi na nieodpowiednie stanowiska.

  „Empowerment. Odkryj ukrytą moc twoich pracowników!” to krótka książka z bardzo dobrym przesłaniem. Oto jej najważniejsze aspekty:

  • Upoważnienie – upoważnienie to po prostu pozwalanie ludziom na robienie tego, w czym są naprawdę dobrzy. Ludzie chcą wykonywać „dobrą robotę”, ale często się tego boją, ponieważ nie zostają do tego upoważnieni. Dzielenie się informacjami to kluczowy krok do stworzenia firmy, która jest w stanie sobie z tym problemem poradzić.
  • Niepewność pracy – czasem menedżerom wydaje się, że jeśli dadzą zbyt dużo władzy swoim ludziom, to przestaną oni pracować. Jednak niezależnie od sektora i posady, ludzie ciężko pracują, żeby chronić samych siebie. Zadaniem lidera jest stworzenie odpowiedniej wizji, dzięki której ludzie będą zdawali sobie sprawę, że jeśli nie będą wykonywać swoich obowiązków, to dostaną dodatkowe zadania, ponieważ firma non stop się zmienia i rozwija.
  • ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

   Postaw na innowacje z naszymi ścieżkami rozwiązań związanymi ze szkoleniami dla IT, wyborem mocnych stron w organizacji czy specjalistycznymi rozwiązaniami dla zakładów produkcyjnych. Zobacz:

  • Autonomia – ludzie chcą autonomii i wolności, aby wykonywać dobrze swoją pracę. I tu pojawia się problem, ponieważ menedżerowie zwykle próbują trzymać ich na krótkiej smyczy. Sposobem, żeby to obejść jest zdefiniowanie oczekiwań w zakresie celów i wyników twoich ludzi. Każdy członek zespołu powinien mieć własną kartę wyników, na której zapisuje swoje codzienne zadania oraz ich wykonanie.
  • Zespoły – autor wspomina o samodzielnych zespołach. Należy zredukować hierarchię, a grupy powinny być małe i odpowiedzialne. Duże zespoły szybko stają się mniej wydajne, głównie przez bariery komunikacyjne. Natomiast te mniejsze są bardziej efektywne i powinny się składać z maksymalnie pięciu osób.

  Upoważnienie to coś, co może całkowicie zmienić naszą firmę, jeśli zostanie odpowiednio wykorzystane. Ta książka stanowi świetny przewodnik po tym, co najważniejsze w tym procesie. Wprowadzenie nowej kultury firmy wymaga dużego nakładu pracy, ale jest to zdecydowanie warte swojej ceny.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.