Teraz odkryj swoje silne strony

26 lutego 2018
zdjęcie - Teraz odkryj swoje silne strony

Oparta na obszernym badaniu, w którym uczestniczyły 2 mln ludzi, książka „Teraz odkryj swoje silne strony” pokazuje osobom indywidualnym, jak rozwijać mocne strony swojej kariery, menedżerom, jak w odpowiedni sposób wykorzystywać talenty swoich podwładnych i dyrektorom, jak zbudować całe przedsiębiorstwo opierając się właśnie na talencie każdego z pracowników.

„Większość Amerykanów nie zna swoich silnych stron. Kiedy ich o to zapytasz, patrzą na ciebie pustym wzrokiem albo odpowiadają na podstawie swojej wiedzy przedmiotowej, co nie jest poprawną reakcją.”

W tym komentarzu Peter Drucker uchwycił w zeszłym roku bardzo smutną prawdę: większości z nas nie udaje się budować życia wokół silnych stron i talentów. Zamiast tego, prowadzeni przez rodziców, nauczycieli, menedżerów, stajemy się ekspertami w dziedzinie naszych słabości i spędzamy cały życie próbując zamiatać wszystkie brudy pod dywan. Talenty zawsze pozostają na dalszym planie.
Ta książka postara się zmienić naszą perspektywę i sposób, w jaki patrzymy na świat. Rzuci światło na mocne strony naszego charakteru oraz na nasze talenty, a następnie pokaże jak je pielęgnować i rozwijać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.W samym sercu książki znajduje się „StrengthFinder Profile”, efekt 25-letniego, kosztującego miliony dolarów wysiłku, mającego na celu zidentyfikowanie najbardziej powszechnych talentów ludzkich. Profile psychologiczne uczestników zostały stworzone na podstawie 2 mln przesłuchanych osób – poczynając od najlepszych nauczycieli na świecie, a kończąc na najlepszych graczach w hokeja, od świetnych pielęgniarek po dobrych agentów ubezpieczeniowych. W zeszłym roku dane te zostały dokładnie przeanalizowane i z wszystkich tych wywiadów wyłoniły się 34 różne talenty lub „motywy”. W książce „Teraz odkryj swoje silne strony” przedstawiamy każdy z nich i, przy użyciu „StrengthFinder Profile”, wyjaśniamy każdemu czytelnikowi który z tych 34 przykładów pasuje do niego i dominuje w jego osobowości.

Oto niektóre z odkrytych talentów, z których można tworzyć niezliczoną ilość kombinacji: człowiek sukcesu – ten talent pomaga wyjaśnić naszą siłę napędową. Czujemy, jakby każdy dzień zaczynał się od zera. Pod koniec dnia musimy coś zarobić, żeby dobrze się czuć. Człowiek sukcesu to pewnego rodzaju energia zasilająca, która sprawia, że jesteś w stanie określić tempo pracy i zdefiniować poziomy produktywności w zespole pracowniczym; aktywator – „Kiedy możemy zacząć?” to najczęściej pojawiające się pytanie w twoim życiu. Wierzysz, że działanie to najlepsze narzędzie nauki. Wiesz, że często musisz podejmować decyzje bez posiadania najbardziej potrzebnych informacji. I to cię nie przeraża.

Dzięki powszechnie dostępnym i bardzo szczegółowym badaniom na temat przekształcania naszych talentów w silne strony oraz natychmiastowej informacji zwrotnej zapewnionej przez „StrengthFinder Profile”, lektura „Teraz odkryj swoje silne strony” została uznana za jedną z najbardziej przełomowych i przydatnych książek biznesowych, jakie kiedykolwiek zostały napisane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

9 marca 2018
Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
9 marca 2018
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
2 marca 2018
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
2 marca 2018
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
26 lutego 2018
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.