Teraz odkryj swoje silne strony

Gamma - Teraz odkryj swoje silne strony

  Oparta na obszernym badaniu, w którym uczestniczyły 2 mln ludzi, książka „Teraz odkryj swoje silne strony” pokazuje osobom indywidualnym, jak rozwijać mocne strony swojej kariery, menedżerom, jak w odpowiedni sposób wykorzystywać talenty swoich podwładnych i dyrektorom, jak zbudować całe przedsiębiorstwo opierając się właśnie na talencie każdego z pracowników.

  „Większość Amerykanów nie zna swoich silnych stron. Kiedy ich o to zapytasz, patrzą na ciebie pustym wzrokiem albo odpowiadają na podstawie swojej wiedzy przedmiotowej, co nie jest poprawną reakcją.”

  W tym komentarzu Peter Drucker uchwycił w zeszłym roku bardzo smutną prawdę: większości z nas nie udaje się budować życia wokół silnych stron i talentów. Zamiast tego, prowadzeni przez rodziców, nauczycieli, menedżerów, stajemy się ekspertami w dziedzinie naszych słabości i spędzamy cały życie próbując zamiatać wszystkie brudy pod dywan. Talenty zawsze pozostają na dalszym planie.
  Ta książka postara się zmienić naszą perspektywę i sposób, w jaki patrzymy na świat. Rzuci światło na mocne strony naszego charakteru oraz na nasze talenty, a następnie pokaże jak je pielęgnować i rozwijać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.  W samym sercu książki znajduje się „StrengthFinder Profile”, efekt 25-letniego, kosztującego miliony dolarów wysiłku, mającego na celu zidentyfikowanie najbardziej powszechnych talentów ludzkich. Profile psychologiczne uczestników zostały stworzone na podstawie 2 mln przesłuchanych osób – poczynając od najlepszych nauczycieli na świecie, a kończąc na najlepszych graczach w hokeja, od świetnych pielęgniarek po dobrych agentów ubezpieczeniowych. W zeszłym roku dane te zostały dokładnie przeanalizowane i z wszystkich tych wywiadów wyłoniły się 34 różne talenty lub „motywy”. W książce „Teraz odkryj swoje silne strony” przedstawiamy każdy z nich i, przy użyciu „StrengthFinder Profile”, wyjaśniamy każdemu czytelnikowi który z tych 34 przykładów pasuje do niego i dominuje w jego osobowości.

  Oto niektóre z odkrytych talentów, z których można tworzyć niezliczoną ilość kombinacji: człowiek sukcesu – ten talent pomaga wyjaśnić naszą siłę napędową. Czujemy, jakby każdy dzień zaczynał się od zera. Pod koniec dnia musimy coś zarobić, żeby dobrze się czuć. Człowiek sukcesu to pewnego rodzaju energia zasilająca, która sprawia, że jesteś w stanie określić tempo pracy i zdefiniować poziomy produktywności w zespole pracowniczym; aktywator – „Kiedy możemy zacząć?” to najczęściej pojawiające się pytanie w twoim życiu. Wierzysz, że działanie to najlepsze narzędzie nauki. Wiesz, że często musisz podejmować decyzje bez posiadania najbardziej potrzebnych informacji. I to cię nie przeraża.

  Dzięki powszechnie dostępnym i bardzo szczegółowym badaniom na temat przekształcania naszych talentów w silne strony oraz natychmiastowej informacji zwrotnej zapewnionej przez „StrengthFinder Profile”, lektura „Teraz odkryj swoje silne strony” została uznana za jedną z najbardziej przełomowych i przydatnych książek biznesowych, jakie kiedykolwiek zostały napisane.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
  Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
  Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
  Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
  „17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.