Tester oprogramowania

Tester oprogramowania zajmuje się - jak sama nazwa wskazuje - testowaniem oprogramowania komputerowego, przeprowadzaniem testów mających na celu sprawdzenie systemu pod kątem błędów i potencjalnych zagrożeń.

27 maja 2019
zdjęcie - Tester oprogramowania

Tester oprogramowania - opis stanowiska pracy.

Tester oprogramowania zajmuje się - jak sama nazwa wskazuje - testowaniem oprogramowania komputerowego, przeprowadzaniem testów mających na celu sprawdzenie systemu pod kątem błędów i potencjalnych zagrożeń. Osoba na tym stanowisku poddaje weryfikacji prawidłowe działanie systemów i oprogramowania oraz przeprowadza testy funkcjonalności sprzętu IT.

Do obowiązków osoby na tym stanowisku należy:

  • Weryfikacja oprogramowania w ramach codziennej współpracy z zespołem programistów,
  • Przeprowadzanie testów manualnych i automatycznych,
  • Tworzenie scenariuszy testowych,
  • Analiza i zarządzanie błędami,
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji dla użytkownika końcowego.

Tester oprogramowania - wymagania dla stanowiska.

Od kandydatów na stanowisko Testera oprogramowania wymaga się:

  • Wykształcenia wyższego bądź w trakcie studiów (informatyka lub kierunki powiązane),
  • Wiedzy z zakresu narzędzi do tworzenia testów automatycznych oraz języków skryptowych,
  • Umiejętności tworzenia scenariuszy testowych,
  • Podstawowej znajomości baz danych,
  • Znajomości języka angielskiego pozwalającej na rozumienie dokumentacji technicznej,
  • Zdolności analitycznego myślenia.

Tester oprogramowania - Obowiązki na stanowisku pracy.

Stanowiska pracy związane z: Tester oprogramowania
Administrator baz danych, Administrator IT, Administrator aplikacji, Tester manualny, .NET Developer,

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W wielu środowiskach treningowych, szkoleniowych i konsultingowych, feed forward jest oryginalną metodą komunikacji, nauczaną i wykorzystywaną od co najmniej wczesnych lat 90. W tych środowiskach, a także innych ośrodkach komunikacji i rozwoju osobistego, sztuka dawania feed forwardu jest używana w celu wzmocnienia, a czasem nawet zastąpienia pozytywnego i negatywnego feedbacku.

Czy firmy powinny przede wszystkim skoncentrować się na mocnych stronach swoich pracowników, czy pomagać im poprawić ich słabe strony? To pytanie jest dziś szczególnie ważne, biorąc pod uwagę niskie zaangażowanie w pracę i wysokie oczekiwania pracowników dotyczące tego, co powinna łączyć w sobie świetna posada.

Obecna pandemia koronawirusa wymusza pracę zdalną milionów pracowników na całym świecie. Zarządzanie zespołem zdalnym to nie lada sprawdzian dla menadżera. Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć i jakich rozwiązań powinien użyć? Wysoka i trwała efektywność pracowników i zespołu spotyka wiele wyzwań, z którymi menedżer będzie się mierzył. Oto 10 wyzwań menedżerskich w pracy zdalnej.

Jim Clifton, CEO Instytutu Gallupa, twierdzi, że aby zdobyć klientów i mieć większy udział w rynku, firma musi najpierw zdobyć serca i umysły pracowników.

Masz wrażenie, że zespół, którym zarządzasz nie pracuje na miarę swoich prawdziwych możliwości? Trudno ci dostrzec u nich zaangażowanie, energię i chęć podnoszenia wyników? Sprawiają wrażenie, że aktualny stan ich zadowala? To możliwe. A nawet wielce prawdopodobne. Większość ludzi bowiem nie stawia sobie samym ambitnych celów. To całkiem sensowna strategia z punktu widzenia dbania o swoją samoocenę: po co mamy fundować sobie szansę na porażkę?