Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Umiejętne poszukiwanie właściwych rozwiązań oraz realizowanie importu, eksportu towarów może znacznie przyczynić się do zminimalizowania kosztów przedsiębiorstwa, a także zwiększenia osiąganego zysku.


Wspomniane prawo w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarowym musi opierać się nie tylko na teoretycznej wiedzy, ale również na jej praktycznym przełożeniu w kontekście handlowej działalności firmy.

Skorzystanie w tym celu z odpowiedniego szkolenia ułatwi u usprawni obrót towarami w Unii Europejskiej.

Prezentowany kurs wiąże się przede wszystkim z poznaniem obowiązującego procederu obsługi celnej podmiotów gospodarczych znajdujących się na terenie wspomnianej wspólnoty pod względem obligatoryjnych przepisów oraz ich praktycznego zastosowania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:Daje również szerokie pojęcie w zakresie nowoczesnych metod elektronicznego rozliczenia podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi zgłoszeń przez systemy celne CELINA oraz CES.

Kurs przybliża ponadto praktyczne wskazówki optymalizowania kosztów firmowych przez umiejętne posługiwanie się procedurami składowania celnego, odpraw czasowych, jak również uszlachetniania czynnego i biernego.

Ważnym elementem całego szkolenia jest także zapoznanie się z obowiązującymi nowelizacjami z zakresu ustawy o Służbie Celnej, Unijnego Kodeksu Celnego, jak i obligatoryjnych zmian prawnych celno- podatkowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia onlineOsoba na stanowisku logistyka musi kierować się znajomością przepisów oraz dokumentacją i pozwoleniami w świetle prawa.

Prawidłowo skomponowany program szkoleniowy uwzględnia merytoryczną dyskusję na temat prawa wspólnotowego oraz obrotu towarami w Unii Europejskiej, ułatwia stosowanie tychże procedur, wyjaśnia ich znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa krajowego, jak i w kontekście przedsiębiorstwa.

Szkolenie umożliwia poznanie prawa i przełożenie tej wiedzy na kompleksową działalność handlową każdej firmy.

Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.
 

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.